Новина

СБУ вручила підозру митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю

14:18, 01 Квітня

зображення новини

Служба безпеки України вручила підозру митрополиту Української православної церкви московського патріархату Павлу Лебедю та викликала його на допит. У будинку підозрюваного провели обшуки.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Лебедю вручили підозру за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

Сам митрополит записав відеозвернення, яке оприлюднили російські “РИА Новости”. Він зазначив, що вручення підозри відбулось о 7:30 ранку, а тепер у його будинку відбуваються обшуки.

На 12-ту годину його викликали на допит, після чого буде вирішуватись питання про обрання міри запобіжного заходу.

«Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства. Але ми не дамо йому жодного шансу! СБУ системно блокує усі спроби російських спецслужб, котрі прагнуть використовувати своїх агентів для нанесення шкоди інтересам та безпеці України», – зазначив Голова СБУ Василь Малюк.