Новина

СБУ проти добровольця на Рівненщині: нові деталі справи

11:59, 19 Вересня

зображення новини

Ми вже писали про те, що СБУ викликало брата бійця “Азову” Миколи Ляховича Сергія на допиту у зв’язку з участю  добровольця у війні.

Стали відомі деталі допиту Сергія Ляховича.  Про це повідомив сам Микола Ляхович.

“Справа по якій мене “шукає” СБУ в Дубровиці на Рівненщині як “українського добровольця” 2014 року і учасника боїв за Іловайськ – порушена СБУ у Волинській області. Це мені повідомив “опер-уповноважений” Дубровицького СБУ, коли я йому сьогодні зателефонував. На думку Тетяни Чорновол (дружини загиблого побратима Ляховича- Миколи Березового), це тому, що у Волинській області склалися на місцевому рівні гарно призначення певних осіб, наближених до одного олігарха, завдяки чому один “юрист Януковича”, може порушувати фейкові кримінальні справи проти патріотів…
Хто не в курсі – я п’ятий рік на державній службі в Мінмолодьспорті – тому мене фізично знайти на Рівненському Поліссі складно. Проте з 09:00 до 18:00 – легко знайти на службовому місці в Міністерстві. Відтак мені було дивно чому вони шукали мене в батьків, якщо я в Києві щотижня спілкуюсь з представниками СБУ по своїх службових справах в межах компетенції … А тому, що якусь справу по ст. 258. ч.3 (Терористичний акт), щодо подій під Іловайськом в серпні 2014 року, коли загинули двоє моїх побратимів в бою з московськими окупантами (Микола Березовий і Андрій Дрьомін) – мутять на Волині… А ті не знають де мене легко знайти. Тому тероризували моїх батьків і навіть викликали на якийсь “допит” без повістки шантажуючи начальство на роботі, мого брата Сергія, який до тої справи жодного відношення не має. Брат оголосив, що відповідно до 63 статті Конституції, жодних показів і пояснень давати не буде, та й повернувся на роботу. Але сам виклик мого брата Сергія, з яким ми 20 років живемо в різних місцях, на якийсь допит в СБУ щодо мене і моєї діяльності, носить ознаки порушення 62 ст. Конституції, тобто має ознаки “колективної відповідальності” за родинною ознакою…

Тому домовилися, що “опер-уповноважений” з Дубровиці, відпише на Волинь через Рівне, щоб мене “опитали” в Києві, бо видно правових підстав щоб викликати мене повісткою, в них недостатньо.

Очевидно, що ніяких показів чи “пояснень” по добровольчому руху 2014 року – я давати не буду, доки не буде цей рух легалізовано Законодавством України. Тут же нагадаю всім побратимам з українського добровольчого руху 2014 року, які виконували свій громадянський обов’язок відповідно до 65 ст. Конституції України, щодо захисту територіальної цілісності нашої країни, що в разі якщо ви були офіційно не оформленні, вам в любий момент можуть шити статті кримінального кодексу такі як “участь в незаконних збройних формуваннях”.

Навіть якщо якийсь час ви воювали неоформленим, а пізніше оформилися, то все що було до офіційного оформлення вам “юристи Януковича” і консерви Кремля, будуть шити як “бандитизм”. Тому не давайте ніяких показів посилаючись на 63 ст.Конституції України, і скажіть хай так само роблять ваші рідні і близькі, щоб ви всі разом не стали “підозрюваними”, “обвинуваченими” і “свідками” по одній справі проти українського добровольчого руху. Аж поки не буде окремого Закону України який легалізує добровольчий рух у 2014 році, включно з тими бійцями які в силу бюрократії чи інших причин (як у моєму випадку) не були оформленні. Запам’ятайте і перекажіть це іншим.

Мені, і моїм рідним в цьому питані легше, бо ми пройшли репресії кучмівського режиму, і мене з братом ПАРЄ ще в 2003 році визнало політв’язнями по справі “подій 9 березня 2001 року” за активну участь в протестній акції “Україна без Кучми”. Більше того, мною виграно Європейський Суд з прав людини, і Уряд України за його рішенням виплатив мені грошову компенсацію, за поневіряння в кучміських застінках. Тобто в мене є досвід. Але не покладайте надію на “правозахист” – бо ситуація з “пошуком” мене СБУшниками Волині, вже показала, що йде рівняння на Московію, і її “правові принципи” по відношенню до українських державників і патріотів.

Тим, хто запитував мене, що вже можна зробити щоб це зупинити відповідаю: йти до Волинського СБУ і вимагати припинення підготовки переслідування українських добровольців. Бо зараз вони це видають як “шляхетну справу”, нібито “з’ясування обставин загибелі в бою під Іловайськом українських військових”. Але опитавши неоформлених добровольців, вони потім по виявленим фактам, зможуть їм шити “участь в незаконних збройних формуваннях”. Саме для цього це й робиться” – зазначив Микола Ляхович.