Новина

Рівняни переглядали фільм про українських митців, які стали волонтерами

15:50, 05 Січня

зображення новини

У межах 19-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині рівняни мали унікальну можливість переглянути фільм  режисером якого є Дмитро Сухолиткий-Собчук.

«Літургія протитанкових перешкод» — це короткометражний документальний фільм, який показує українську реальність розділену на два періоди — до і після війни.

Стрічка розповідає про митців, які змушені припинити створювати пам’ятники янголам та святим заради оборонних потреб країни.

Фільм «Літургія протитанкових перешкод» створений спільно з об’єднанням «Вавилон’13» та єдиний фільм з України, який змагатиметься на кінофестивалі США Sundance Film Festival.

Усі присутні мали можливість обговорити та відрефлексувати непростий 2022 рік. Поділитися своїм досвідом та мотивацією, аби зі ще більшою силою та енергією працювати задля перемоги України в новому 2023 році.

“Ми надзвичайно вдячні всім захисникам та захисницям, які на фронті сміливо боронять Україну від російських загарбників. Та хочемо пригадати також і про тил, а саме про волонтерів та волонтерок. Дехто почав регулярно допомагати на гуманітарних складах, допомагати людям, які були вимушені покинути свої домівки, створювати протитанкових їжаків, допомагати евакуювати тваринок, плести сітки, збирати кошти та закуповувати все необхідне і ще багато чого іншого. А дехто навіть частково змінив сферу діяльності, як, наприклад, герої короткометражного фільму “Літургія протитанкових перешкод”, – розповіла регіональна координаторка Кухарук Світлана.

Серед запрошених гостей були Ірина Стасюк, яка є військовою волонтеркою та Сергій Мовчан – керівник департаменту документування воєнних злочинів Української Гельсінської спілки з прав людини. Зустріч модерувала Марія Цип’ящук – координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Рівненській області.