Новина

У Рівному вшанують генерал-хорунжого Армії УНР Василя Тютюнника

17:19, 14 Липня

зображення новини

17 липня 2020 року об 11:00 у Рівному на Дубенському кладовищі відбудеться вшанування 130-річчя з дня народження Василя Тютюнника, генерал-хорунжого Армії УНР.

130-річчя з дня народження Василя Тютюнника, визначного українського військового діяча, полковника генерального штабу Армії УНР, командувача Дієвої Армії УНР в 1919 році, відзначається на державному рівні.

У період війни за Незалежність 29 річний отаман В.Тютюнник очолив Дієву Армію УНР, керуючи українськими військами в боях проти білогвардійців та Червоної армії. Людина величезної енергії та працездатності, рішучий та безкомпромісний, прихильник ризикованих та нестандартних рішень, талановитий полководець УНР, – один з небагатьох, хто вмів мислити масштабно, моделюючи воєнно-політичну ситуацію на ближню та далеку перспективу, він вирізнявся здатністю приймати сміливі рішення та виступав за ведення військових дій до останньої можливості. Василь Тютюнник був ініціатором Першого Зимового походу – найбільш успішної операції українських військ періоду УНР. Важка хвороба перешкодила йому очолити цей героїчний похід. Помер 19 грудня 1919 року у рівненському шпиталі та похований у місті Рівному.- йдеться у дописі директора Рівненського навчально-виховного комплексу “Колегіум” Петра Куделі.