Новина

Рівненський мацик та поліський мед хочуть внести до спадщини ЮНЕСКО

16:35, 08 Серпня

зображення новини

9 серпня на ZOOM-платформі, за участі експертів з усієї України, учасники Всеукраїнського форуму говоритимуть про регіональні елементи нематеріальної культурної спадщини Українського Полісся.

Як повідомила директорка КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР обласної ради Ірина Баковецька, в цьому контексті Рівненщина має що представити та про що розповісти світові.

Це і давня техніка виготовлення дудки-викрутки, серпанкове ткацтво, геометрична вишивка Зарічнянщини та Сарненщини, це тисячолітній обряд Водіння куста і багато-багато цікавого, яке поєднує сиву давнину із сучасним буттям, зауважила директорка.

“Український борщ уже в ЮНЕСКО, а тепер терміново треба внести до цього переліку поліський мед та рівненський мацик! Наше Полісся має ще багато унікальних “родзинок”, які потребують охорони та збереження. Регіональні елементи нематеріальної культурної спадщини є на Рівненському, Київському, Житомирському Поліссі. Щастя, що до наших днів збереглися унікальні речі, яких немає більше ніде, окрім як на Рівненщині. Це і давня техніка виготовлення дудки-викрутки, серпанкове ткацтво, геометрична вишивка Зарічнянщини та Сарненщини, це тисячолітній обряд Водіння куста і багато-багато цікавого, яке поєднує сиву давнину із сучасним буттям”, – розповіла вона.

У програмі Форуму:

  • презентація візуалізованого та оцифрованого експедиційного доробку літнього циклу пісень Рівненського Полісся,
  • обмін думками щодо співпраці державних та недержавних установ, громад та спільнот в царині збереження нематеріальної культурної спадщини на місцевому та національному рівнях,
  • презентація культурно-соціального та арт-терапевтичного проєкту «Етноосвіта: всі вкупочці» тощо.

Серед заявлених спікерів:

– директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко,
– заступниця директора з креативного менеджменту Українського центру культурних досліджень Олена Заливанська,
– директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель,
– заступниця директора ГО “Центр розвитку “Демократія через культуру”, офіційно акредитованої в ЮНЕСКО Валентина Дем’ян та інші.

Заплановано, що Форум триватиме з 12.00 до 16.00.

Приєднатися до нього можна за посиланням на zoom: тут.

Про це повідомила Рівненська обласна рада.