За словами майстринь, на підготовку та створення українського символу Різдва пішло півроку титанічної праці цілої групи людей. Спеціально для цього житом засіяли ниву, з якої збирали колосся для оберегу. Про це пише Голос України.

До створення дідуха долучилися вісім майстринь із групи жінок «Берегиня». Вони самі виростили жито, самі його жали, чистили, соломинка до соломинки прикладали – словом, усе зроблено лише жіночими руками. Жито потрібно жати в липні, коли воно цвіте і має зелений колір, після чого треба висушити на сонці, щоб воно стало золотим. Потім кожну стеблинку відчищають від зайвого.

«Ми чистили жито 3 місяці, а перед тим треба було його виростити й пожати. На сам збір дідуха пішло 10 днів», – ділиться Тетяна Торош, голова групи жінок «Берегиня». Майстрині вірять, що таке диво, як оберіг у вигляді дідуха, даватиме фізичне та духовне здоров’я киянам і гостям музею.

Цей величезний об’єм виконаної роботи дає сподівання, що мистецтво буде розвиватися й поширюватися. Нації мають цінність у збереженні своєї спадщини, народної пам’яті, культури,звичаїв і традицій.

Директор музею пообіцяв створити всі умови, щоб відвідувачі виставок проходили через залу, де розміщений цей величний дідух.