Новина

Рівненські “Слуги народу” не підтримали ліквідацію недоторканності

15:01, 20 Вересня

зображення новини

44 народних депутати від “Слуги народу” заблокували скасування депутатської недоторканності, а також прослушку для Національного антикорупційного бюро та знищення “правок Лозового”. Про це написав у своєму блозі рівнянин, голова правління “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін на “Українській правді”

За словами Шабуніна, хоча нардепи виключили з Конституції норму про імунітет народних обранців, у КПК та законі про статус народного депутата залишаються норми, які вимагають дозволу парламенту для, наприклад, прослуховування чи обшуку депутата.Якщо ці норми не прибрати, то навіть після вступу в силу змін в Конституцію, розслідувати депутатів буде майже неможливо. А як їх розслідувати, якщо для слідчих дій по них все одно треба дозвіл Ради? А якщо не можна нормально розслідувати, то до вручення підозри та затримання навіть не дійде. І що толку, що підозру тепер можна без дозволу Ради вручити, якщо зібрати для неї докази і далі буде майже не можливо?!
Так от, схоже, що частина “слуг народу” дуже хоче зберегти свою депутатську недоторканність. Це при тому, що і вони, і Зеленський обіцяли її скасувати. Так само вони обіцяли дозволити НАБУ самостійну прослушку і скасувати правку Лозового. Все це було в проваленому “слугами” законопроекті, – йдеться в тексті Віталія Шабуніна.

“Провалили голосування не лише 44 “слуги народу”, а й фракції “Європейської солідарності”, “Батьківщини” та “Опоблоку” повним складом. Частина депутатів переконують, ніби заплуталися і повірили, що прослуховувати їх будуть без рішення суду. Більшої дурниці важко і уявити. Прослушка можлива лише з дозволу суду!” – зазначив Шабунін.

Рівненські депутати від “Слуги народу” (Олександр Ковальчук, Роман Іванісов, Олександр Аліксійчук, Дмитро Соломчук) також не підтримали законопроект про зняття депутатської недоторканості.