Новина

Рівненська обласна рада просить включити у шкільну програму творчість Уласа Самчука

13:02, 12 Вересня

зображення новини

Депутати Рівненської обласної ради прийняли рішення звернутися до Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета щодо включення у програму вивчення української літератури у закладах загальної середньої освіти творчого спадку українського письменника Уласа Самчука.

Про це депутати вирішили на другому пленарному засіданні XIII сесії, повідомляє Рівненська обласна рада.

Відповідний проєкт рішення підготували голова постійної комісії з гуманітарної політики Алла Черній та депутат обласної ради Олександр Набочук.

Так, Рівненська облрада просить включити вивчення творчості українського письменника Уласа Самчука для обов′язкового вивчення у шкільну програму.

Зауважимо, що після здобуття Україною незалежності твори митця були введені в шкільну програму з української літератури. Зокрема роман «Марія» про Голодомор у Україні, уривки з роману «Волинь» та стаття «Нарід чи чернь?». Проте за часів президентства Віктора Януковича творчість митця була вилучена із шкільного курсу літератури і сьогодні не вивчається.

Депутати вважають, що вивчення творчого спадку цього знакового митця позитивно відобразиться на громадянській ідентичності українських школярів, сприятиме національно-патріотичному вихованню.

«Улас Самчук в історії України – знакова постать, «літописець українського простору», життя і творчість якого невіддільні від народу, серед якого він жив і творив.

Його твори – не лише про рідну Волинь. У них доля всього українського народу, його боротьба за право бути й жити вільно на своїй землі. Напевно саме тому в радянські часи творчість Уласа Самчука була під забороною.

Зважаючи на велич постаті митця, його вагомий внесок у розвиток української літератури, пропонуємо повернути до програми з української літератури вивчення творчості Уласа Самчука», – зазначається у зверненні.

За відповідне звернення проголосували 50 депутатів.