Новина

У Рівненському районі проти того, аби місцеві мешканці платили у Рівному за освітні та медичні послуги

16:45, 25 Жовтня

зображення новини

Депутати Рівненської районної ради звернулися до депутатів Рівненської міської ради та місцевої прокуратури. Звернення було проголосовано сьогодні, 25 жовтня, під час засідання позачергової тридцять першої сесії районної ради.

Це сталося відповідно до днями прийнятого депутатами Рівненської міської ради рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг».

За словами депутатів, більшість батьків вчителів працюють в обласному центрі, тож саме з їхніх заробітних плат йдуть надходження до міського бюджету, в тому числі й на освітні послуги. Окрім того, саме в Рівному зареєстроване підприємство “РІВНЕАЗОТ”, яке розташоване в селі Городок Рівненського району. І податки РІВНЕАЗОТ теж сплачує не в районний бюджет, а в міський. І саме податки РІВНЕАЗОТУ займають половину всіх надходжень до бюджету Рівного. За словами обранців, якби РІВНЕАЗОТ перереєструвався б в районі, то за податки і збори вони могли б збудувати не один освітній заклад і вирішити всі освітні проблеми всього району. Також депутати у своїх виступах наголосили, що сміттєзвалище, куди звозять сміття з всього міста, теж розташоване не в місті, а в районі. І навряд чи міський голова хоче повторити “успіхи” міста Львова, яке свого часу потопало в смітті.

Нагадаємо, що вчора, з ініціативи міського голови Володимира Хомка, Рівненська міська рада прийняла рішення, яким фактично вводить платну середню та дошкільну освіту в Рівному для дошкільнят та школярів, які не зареєстровані в місті.

Згідно з рішенням, немісцевим мешканцям доведеться платити  за відвідування їхніми дітьми дитсадків, шкіл, позашкільних закладів, спортивних та мистецьких шкіл у Рівному, а також за медпослуги.

Нові ж розцінки для дітей виглядатимуть наступним чином:

Освітні послуги в місяць на дитину обійдуться в такі суми:

– загальноосвітні навчальні заклади 1 240,60 грн.

– дошкільні навчальні заклади 1 623,67 грн.

– позашкільні навчальні заклади 270,30 грн.

– дитячо-юнацькі спортивні школи 852,34 грн.

– підліткові клуби за місцем проживання 249,61 грн.

– дитяча художня школа 753,00 грн.

– дитячі музичні школи 1 846,0 грн.

Медичні послуги (консультації лікарів та діагностичні обстеження):

– лікар терапевт 57,24 грн.

– лікар хірург 42,90 грн.

– лікар невролог 59,94 грн.

– лікар офтальмолог 50,25 грн.

– лікар оторіноларінголог 68,22 грн.

– електрокардіографія (ЕКГ) 49,35 грн.

– ультразвукова діагностика (УЗД) 149,28 грн.

– рентгенологічне дослідження 55,42 грн.

 

Текст звернення депутатів Рівненської районної ради наводимо нижче:

Рівненська міська рада
Рівненська місцева прокуратура

Ми, депутати Рівненської районної ради обурені рішенням Рівненської міської ради від 10.09.2019 року № 1603 «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг». Пунктом 3 даного рішення встановлено, що послуги у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту надаються закладами міста Рівного безкоштовно для громадян, які не зареєстровані у місті Рівному чи проживають за межами міста Рівного, лише за наявності відповідної угоди про здійснення міжбюджетних трансфертів між Рівненською міською радою та відповідною об’єднаною територіальною громадою чи іншим відповідним органом місцевого самоврядування.

Пунктом 4 рішення встановлено, що громадяни, які отримують послуги в закладах міста Рівного, але не зареєстровані у місті Рівному чи проживають за межами міста Рівного, у разі відсутності угоди про здійснення міжбюджетних трансфертів між Рівненською міською радою та відповідною об’єднаною територіальною громадою чи іншим відповідним органом місцевого самоврядування, мають право самостійно їх оплачувати, виходячи з фінансового нормативу витрат на одного одержувача послуг, затвердженого цим рішенням.

Вважаємо, що відповідне рішення Рівненської міської ради є таким, що суперечить ст. 53 Конституції України, якою передбачено, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Не відповідає ст. 2 Закону України «Про загальну середню освіту» відповідно до якої основними завданнями законодавства України про загальну середню освіту є забезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти, ст. 6 вищевказаного закону, згідно з якою передбачено, що громадянам України незалежно від раси, кольору шкіри, особливостей інтелектуального, соціального і фізичного розвитку, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, стану здоров’я, особливих освітніх потреб, місця проживання, складних життєвих умов, мовних або інших ознак забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних навчальних закладах. Також ст. 29 закону передбачено, що батьки або особи, які їх замінюють, мають право вибирати навчальні заклади та форми навчання для неповнолітніх дітей».

Враховуючи вищенаведене, вимагаємо вжити вичерпних заходів щодо скасування даного ганебного рішення як такого що порушує права громадян на доступну та безоплатну освіту” – йдеться у зверненні.

Сайт Горинь.інфо буде уважно слідкувати за цією ситуацією та інформуватиме своїх читачів про вирішення цього актуального питання.