Новина

Рівненщина вшанувала героїв Берестецької битви

12:52, 22 Червня

зображення новини

21 червня на Рівненщині відбулися урочисті заходи з нагоди 369 річниці битви під Берестечком в селі Пляшева Радивилівського району.

За участі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Української Православної Церкви Епіфанія та керуючого Рівненської єпархії УПЦ архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона у Свято-Георгіївському соборі відбулося Митрополиче богослужіння та Вселенська панахида за спокій душ загиблих українських козаків і новітніх українських героїв, які загинули за незалежність України. Покладали квіти до пам’ятника керівництво області, депутати та небайдуже мешканці Рівненщини.

На території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» вшановували пам’ять героїв також пластуни Рівненщини.

Через пандемію урочистості відбулися із суттєвими обмеженнями. На територію проведення заходів можна було потрапити, пройшовши температурний скринінг.  Музей і Михайлівська церква були зачинені. Під суворою забороною цьогоріч були і виїзна торгівля та інші заходи. Богослужіння транслювали місцеві телеканали. Це дало змогу під час карантину більшій кількості людей стати учасниками вшанування.

Довідково: 10 липня 1651 року під Берестечком закінчилась найбільша битва визвольної війни 1648-1654 років.

Це наймасштабніший бій який відбувся між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького (100 тис.вояків) і кримсько-татарським військом Ісляма III Ґерая з одного боку (50 тис.) із польською армією Яна ІІ Казимира (150 тис.військових).

Поляки не змогли продовжити війну, тому почали переговори. Внаслідок битви Хмельницький був змушений прийняти дискримінуючий мир (Білоцерківський мирний договір). За цим договором число реєстрового війська зменшувалось до 20 тис., козацьку територію обмежено тільки до Київського воєводства, шляхті повернуто її давні володіння, а селяни мали повернутися на панщину.