Новина

Поранених українських воїнів рятують за унікальною системою військового хірурга

15:09, 21 Вересня

зображення новини

В Україні вперше запроваджена система REBOA — реанімаційна ендоваскулярна балонна оклюзія аорти, яку застосовують для зупинки внутрішньочеревної кровотечі у разі поранення.

Про це ексклюзивно розповів АрміяInform головний хірург Збройних Сил України полковник медичної служби Костянтин Гуменюк.

«Війна спонукала мене до пошуку сучасних нових методів для зупинки кровотечі при вогнепальних пораненнях живота та тазу для порятунку наших воїнів, адже кровотеча — основна причина загибелі на полі бою», — розповідає військовий хірург.

За статистикою, 90% смертельних випадків від поранень відбуваються до надходження в мобільний госпіталь, 75% — смертельних випадків пов’язані з ушкодженнями, що несумісні з життям, 25% — потенційно несмертельні ушкодження, з них 90% випадків — це смерть внаслідок кровотечі. У сучасних збройних конфліктах поранення кровоносних судин живота становить приблизно 11% випадків, стан більшості таких поранених важкий та вкрай важкий, що обумовлено втратою великої кількості крові.

«Я переглянув багато фахових літературних джерел та інтернет ресурсів,  результат  — знайдений метод REBOA. Вперше цей метод був застосований під час війни в Кореї. Американський військовий хірург C. Hughes використав балонні катетери для оклюзії аорти двом пораненим з важкими вогнепальними ушкодженнями грудної клітки та живота. У 2018 році, на рівні з переливанням цільної крові, REBOA увійшла до протоколів збройних сил США з надання «розширеної» догоспітальної допомоги, метою якої є зупинка кровотечі», — розповів полковник медичної служби Костянтин Гуменюк.

Наразі система REBOA вже в Україні — військові хірурги в мобільних госпіталях застосовують її для порятунку наших важкопоранених воїнів.

Для ознайомлення та впровадження цього методу головний хірург Збройних Сил України об’їхав всі наші мобільні госпіталі та провів практичні заняття і вебінари із залученням закордонних колег зі США та Канади.

«Маю надію, що система REBOA буде також корисною нашим цивільним хірургам для порятунку життя важкопоранених пацієнтів по всій Україні. Військові хірурги тримають стрій! Разом до перемоги!» — наголосив полковник медичної служби Костянтин Гуменюк.