Новина

Поляки знімають фільм про Рівненщину

15:44, 11 Серпня

зображення новини

Дубно, Острог, Рівне та Млинів стали місцем зйомок фільму, який познайомить молодь Польщі із історичними та архітектурними пам’ятками Рівненщини.

Як повідомляє інформаційне агентство Теза, у результаті співпраці на екрани має вийти промоційний та інформативний матеріал на двох мовах – українській та польській.

Саме обмін знаннями української та польської молоді про культурну спадщину двох регіонів, які залучені до реалізації проєкту – Рівненщини з українського боку та Підкарпатського воєводства з польського – став основним завданням проєкту, в рамках якого відбулася зйомка екскурсій та панорам, відеооглядів Дубенського замку, Тараканівського форту та комплексу пам’яток в Острозі, Млинові та Рівному.

Я хочу зняти фільм, який покаже атракції Дубна та його околиць. Хочу, щоб молоді люди у Польщі, які через карантинні обмеження не змогли відвідати Рівнещину і, зокрема, Дубно, познайомилися з його історичним минулим, зацікавилися, а згодом і відвідали, щоб на власні очі побачити усю цю красу.– зазначає Деніс Точинський, який приїхав із польського міста Ярослав спеціально для створення кінострічки.

Зйомки стали можливими завдяки грантовому проєкту, який втілюється Благодійною організацією “Фонд громади міста Дубна “Добробут” у партнерстві із польською Фундацією імені братів Солунських – Кирила і Мефодія (міста Ярослав, Польща). Фінансову підтримку надає Польсько-українська рада обміну молоддю. Наступний етап стартуватиме уже у вересні. Він передбачає інтерактивне спілкування молоді для пізнання культурного надбання двох країн – України та Польщі. Ми впевнені, що цей проєкт не тільки дозволить залишити позитивні враження про нашу культуру, а й поширюватиме інформацію про Рівненщину, адже фільм буде доступним для будь-якого користувача Інтернету з усього світу.– розповідає голова організації БО Фонд громади міста Дубна “Добробут” Микола Мандзюк.

Учасники проєкту сподіваються, його реалізація сприятиме міжкультурному діалогу серед молоді, а також збільшуватиме кількість молодіжних ініціатив.