Новина

Петиція про введення вегетеріанських і веганських сухпайків для ЗСУ набрала необхідні голоси

18:00, 22 Вересня

зображення новини

Петиція про введення вегетеріанських та веганських сухих пайків для ЗСУ набрала необхідну кількість голосів. Станом на надвечір’я 22 вересня, її підписали вже 25 214 осіб (з’явилася 27 червня на сайті президента).

Автор петиції, військовослужбовець Петро Павлов стверджує, що «для вегетаріанця у військових сухпайках є лише чотири галетних печива й кава».

“Дане різноманіття необхідне не для “об’їдання”, а для адекватного харчування, від якого залежить виконання військовими їх посадових обов’язків”, – йдеться в петиції.

Типовий український сухпай складається з: супу (на м’ясному бульйоні); каші, квасолі, гороху, овочів (разом з м’ясом); чаю або кави; галет та сухарів; варення; спецій; приборів для їжі та пристроїв її нагрівання.

“Будучи військовослужбовцем, людина має певні обмеження у виборі харчування, оскільки в багатьох ситуаціях залежить від того чим саме її забезпечить держава (свою роль грає складність або повна відсутність можливостей купівлі харчів та самостійного приготування). Введення до існуючих сухих пайків додаткових, що зможуть врахувати дані особливості, зможуть вирішити цю проблему, зокрема в умовах відсутності “кухні”, а саме в зонах безпосереднього виконання завдань”, – йдеться в петиції.

Зазначається, що введення вегетаріанських сухпайків буде корисним та потрібним для: 

  • людей, що не вживають м’ясних продуктів та продуктів тваринного походження по етичним поглядам;
  • теїстів (віруючих людей, зокрема в Україні це 72.7% населення православних громадян, згідно результатів дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 25 – 28 червня 2021 року), для яких веганські пости особливо поширені;
  • людей з обмеженою можливістю організму засвоювати лактозу;
  •  людей з періодичними проблемами із травленням (вегетеріанська пісна їжа використовується, як полегшена та розвантажувальна для відновлення стабільного функціонування кишково-шлункового тракту), особливо слід врахувати фактор, коли загострення виникає саме у тих локаціях, де сухий пайок — це єдине джерело поживних речовин для військовослужбовця.

Також автор наводить аналогію із реалізацію такого проєкту в армії США: сухпай вегетеріанський американський військовий MRE (англ. «Meal, Ready-to-Eat», «Їжа, готова до вживання») з компонуванням вмісту Menu 11, 12, 13, 14 (Vegeterian).

За матеріалом видання Новинарня.