Новина

Освіта в умовах карантину: як навчатимуться діти Рівненщини з 1 вересня

15:09, 21 Серпня

зображення новини

Про це вчора, 20 серпня, говорили на онлайн-засіданні колегії управління освіти і науки Рівненської ОДА.

За словами заступника головного санітарного лікаря Рівненщини Олександра Бялковського, з 1-го вересня дистанційно можуть розпочати навчання Костопільський, Рівненський райони та місто Дубно, це зумовлено тим, що нині вони знаходяться у червоній зоні.

Навчальний рік 2020 – 2021 розпочнеться з 1-го вересня, відповідно з урахуванням усіх рекомендацій Міністра освіти і науки України, постанов Головного санітарного лікаря та з дотриманням протиепідемічних заходів в умовах карантину, – відзначив заступник санітарного лікаря Рівненщини.

Серед основних рекомендацій Міністерства освіти і науки України:

  • Закріпити за класами окремі навчальні кабінети, щоб мінімізувати пересування учнів;
  • виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;
  • встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів;
  • збільшити відстань між партами;

Крім того, робота груп продовженого дня та позашкілля має так само бути організована з урахуванням рекомендацій.

Тож до початку навчального року всі школи мають бути забезпечені дезінфікуючими та миючими засобами та засобами індивідуального захисту. Водночас директори закладів повинні обладнати у школах місця для обробки рук та збору використаних масок.

Освіта – найбільша галузь, яка потребує значущої уваги та фінансової підтримки. В межах можливостей ми намагаємося фінансувати освітні заклади. Так, обласною радою прийнято та фінансово підтримуються “Програма розвитку освіти Рівненської області” та “Обласна програма підтримки молоді”. За рахунок цих програм було виплачено по п’ять обласних премій, вручено 185 обласних премії найкращим учням області на загальну суму 555 тисяч гривень. Окрім того, щорічно 5 премій отримають переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року”. – наголосив перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк.

Також він відзначив, що попри дистанційне навчання в попередньому навчальному році, позашкільна освіта не лише не втратила своєї значущості, але й переформатувалася на новий рівень: переважна кількість заходів та конкурсів практично за усіма напрямками було проведено в онлайн-режимі.