Новина

Невідомі понищили дві пам’ятні дошки у Рівному

10:11, 28 Квітня

зображення новини

Пам’ятний знак Борцям за волю України, закатованим у 1940-1950-ті роки, на кладовищі в районі Грабника у Рівному повалили, а також зірвали барельєф із надгробної плити на могилі загиблих партизан. У поліції за обома фактами відкрили кримінальні провадження.

Голова об’єднання ветеранів Рівненщини Роман Коваль дізнався про пошкодження, коли прийшов освячувати вербу цією неділі до Покровського собору. 27 квітня чоловік разом із побратимами взявся відновлювати знак. Про це розповідає Суспільне.

Пам’ятний знак Борцям за волю України є одним із восьми, встановлених на місці масових поховань рівнян, розстріляних німецьким гестапо, а згодом і радянським НКВД. Саме тут поховано рештки, зокрема, і Ніла Хасевича, Дмитра Клячківського та Хариті Кононенко.

“Хотіли попередити в першу чергу рівнян. Війна з історичною спадщиною українців, я вважаю, що навіть тим, хто це робить, вона недоцільна сьогодні. Україна була, є і буде, подобається це комусь чи не подобається. І пам’ять саме про Українську повстанську армію і про визвольний рух в 40-х роках залишиться в історії, в нашій пам’яті. Навіть ті, кому хочеться повернути хід історії назад, їм однозначно не вдасться цього зробити”, – заявив Роман Коваль.

Також напередодні 76-річний рівнянин звертався до поліції. Невідомі особи пошкодили пам’ятник на могилі загиблих партизан на кладовищі “Грабник”. Там вандали зірвали з надгробної плити барельєф.

Нині поліцейські проводять розшукові заходи та слідчі дії, аби встановити особи вандалів.

За обома фактами в поліції відкрили кримінальні провадження. Ці випадки кваліфікують як наруга над могилою (частиною 1 статті 297 Кримінального кодексу України). Відповідальність, що передбачена за це правопорушення, – штраф до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 3400 гривень, або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років чи позбавлення волі на той самий строк.