Новина

НАТО визнала геноцидом злочини росії проти України, а режим рф – рашизмом

16:50, 22 Травня

зображення новини

Парламентська асамблея НАТО визнала злочини країни-агресорки росії проти України геноцидом, а режим в рф — рашизмом.

Про це повідомив голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв сьогодні, 22 травня.

«На сесії Асамблеї в Люксембурзі ми добилися ухвалення надзвичайно сильної декларації, яка буде мати далекосяжні політичні наслідки. Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані», — йдеться у повідомленні.

Ба більше, НАТО закликало уряди своїх країн відкрито оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом Альянсу і погодити наступні конкретні кроки для вступу України до НАТО.

“Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані”, – зазначив Чернєв.

У документі також згадується про підтримку міжнародного трибуналу, допомогу Україні під час війни й після перемоги, засудження ідеології рашизму та відновлення територіальної цілісності України.

“Ми довго боролися за такі прямі та чіткі формулювання. Десятки та сотні годин переговорів та консультацій. Через месенджери, у кулуарах, з високих трибун. Фундамент до саміту НАТО у Вільнюсі закладений. Парламентарі країн Альянсу свою позицію висловили. Тепер справа за урядами”, – сказав Чернєв.

Саміт НАТО відбудеться у Вільнюсі 11-12 липня.