Новина

Народні депутати закликають розірвати з моспатріархатом договір оренди Почаївської лаври

15:25, 05 Квітня

зображення новини

35 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту звернутися до Кабінету міністрів з закликом розірвати з московським патріархатом договір оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври, що у Тернопільській області.

Про це повідомляє Діло.

Відповідний проект постанови №9179 було внесено до ради 3 квітня. Текст документу на сайті парламенту наразі відсутній.

Серед співавторів проекту є народні депутати з Рівненщини – Олександр Аліксійчук та Соломія Бобровська.

Авторами є переважно депутати з фракцій “Слуга народу” та “Голос”, але також і депутати від “Європейської солідарності”, груп “Довіра” та “За майбутнє”, один представник “Батьківщини” та представниця “Свободи” Оксана Савчук.

Нагадаємо, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявляв, що процес повернення державі Почаївської лаври вже запущений. При цьому, за його словами, намісник лаври не допускає на її територію представників Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, на балансі якої знаходиться орендований комплекс, через що “відповідно, має відкритися кримінальне провадження щодо перешкоджання користування майном держави”.

На цей об’єкт претендує Православна Церква України, яка 28 березня утворила у складі своєї Тернопільської єпархії релігійну організацію “Почаївська Свято-Успенська лавра” та затвердила її священноархімандритом митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора.

Нагадаємо, Почаївська Успенська лавра – православний чоловічий монастир у Почаєві на Тернопільщині. Є другим за розміром після Києво-Печерської лаври. Монастир нині перебуває в оренді у російської ПЦ.