Новина

На Здолбунівщині московський патріархат заблокував церкву ПЦУ

11:10, 27 Жовтня

зображення новини

У селі Будераж, що у Здолбунівському районі, місцева релігійна громада перейшла до Православної церкви України. Після прийняття такого рішення більшістю громади парафіяни зайшли до церкви на службу Божу. Про це повідомляє в соціальній мережі Facebook колишній голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук.

Як і вісім інших релігійних громад Здолбунівщини громада Будеража, як тільки було ухвалено відповідний Закон, прийняла рішення про зміну канонічної підлеглості та приєднання до Православної Церкви України. Це рішення юридично підтверджується відповідною Випискою з ЄДР. Проте до сьогодні громада, яка є законним і єдиним власником храму, богослужіння не проводила: храм було опечатано.

Однак вчора парафіяни ввійшли в храм та провели богослужіння. Втім, такі дії не сподобалися місцевим прихильникам “московського патріархату”, які залишилися в меншості.

Просто посеред богослужіння до храму зійшлося близько 10 прихильників московського патріархату.  А пізніше до села почали з’їжджатися невідомі та священники московського патріархату. Місцеві мешканці неодноразово просили усіх немісцевих, щоб вони покинули село. Навіть пропонували прибічникам російської церкви компроміс – проводити богослужіння по черзі. Проте вони цю пропозицію не прийняли.

Зараз в село продовжують прибувати невідомі, які називають себе прихильниками УПЦ МП. Також навколо храму поліцейські утворили кордон, аби уникнути ймовірних конфліктів. Віряни ПЦУ потребують, як мінімум, значної духовної підтримки, бо кількість немісцевих представників «руского міра» невпинно росте.