Новина

На Рівненщині виявили підвищений рівень забруднення повітря

18:09, 06 Листопада

зображення новини

У жовтні 2019 року комплексною лабораторією спостережень за станом НПС Рівненського обласного центру з гідрометеорології було проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря.

Спостереження відбувалось по 10 забруднювальних інгредієнтах. Було відібрано і проаналізовано 1 925 проб повітря.

За результатами спостереження, рівень забруднення атмосферного повітря у жовтні місяці 2019 року є підвищеним (індекс забруднення атмосферного повітря – 8,7).

Серед чинників, які негативно впливають на забруднення атмосферного повітря, і в цілому на довкілля є: полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо. Треба відмітити, що інтенсивність повітря дуже залежить від погодних умов: висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів.

В жовтні 2019 року спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по 4 інгредієнтах (сірководень, фтористий водень, хлористий водень та формальдегід).

Наприклад:

– сірководень – зафіксовано 15 випадків;
– фтористий водень – зафіксовано 16 випадків;
– хлористий водень – зафіксовано1 випадок;
– формальдегід – зафіксовано 1 випадок.

По інших забруднювальних інгредієнтах (пил, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, фенол, аміак) перевищень не спостерігалось. При порівнянні з минулим місяцем (вересень 2019 р.) особливих змін у забрудненні атмосферного повітря не спостерігається. Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.