Новина

На Рівненщині тестуватимуть нову систему оповіщення про загрози

15:35, 05 Вересня

зображення новини

Із 7 вересня розпочнеться тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell. Рівненська область стане однією із 17 областей, в якій проведуть випробування системи оповіщення.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Нова система оперативного інформування працюватиме завдяки технології Cell Broadcast, яка має значні переваги над SMS-інформуванням:

  • швидше отримання сповіщень,
  • гнучкість у виборі локацій для інформування,
  • наявність звукового сигналу навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено.

Наразі ДСНС надсилатиме лише тестові інформаційні повідомлення на мобільні телефони такого змісту: “ДСНС України. Тестування системи інформування населення”.

“Гучний сигнал разом із вібрацією буде тривати 15-20 секунд або до моменту вимкнення сповіщення людиною”, – зауважують в ДСНС.

У випадку надзвичайної ситуації рятувальники повідомлятимуть про неї абонентам на тій території, де вона відбулася.

“Приймати повідомлення від системи Cell Broadcast можуть переважно мобільні телефони чи смартфони, які виготовили після 2019 року, та які мають операційну систему Android версії 11 та вище або iOS від версії 14.5. У майбутньому ми разом з виробниками смартфонів будемо розширювати перелік моделей смартфонів, які зможуть отримувати такі повідомлення”, – повідомляють у ДСНС.