Новина

На Рівненщині шукали затоплений човен-довбанку

11:33, 18 Жовтня

зображення новини

У четвер, 17 жовтня, експедиція «Медового кола» побувала у місті Березне Рівненської області.

Там команда проекту перевіряли свідчення місцевих жителів, що посеред річки Случ затоплений, за різними версіями, 9-12 метровий човен-довбанка.

За підтримки Рівненської обласної державної адміністрації, зокрема очільника області Віталія Коваля та начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області Сергія Крука було організовано виїзд-розвідку, під час якої водолази провели обстеження дна річки.  У результаті спеціалісти зафіксували ймовірно борти човна.

  • Сподіваємося, що слова місцевих мешканців знайдуть своє підтвердження вже у найближчий час. Слідкуйте за сторінкою, всі найсвіжіші новини про порятунок човна публікуватимемо саме тут – підкреслили на сторінці «Медового кола».

Човен-довбанка, м. Березне. Розвідка

Сьогоднішня експедиція стала найцікавішою з усіх в рамках дослідження маршруту Медове коло. Від місцевих жителів міста Березне ми дізналися, що посеред річки Случ затоплений, за різними версіями, 9-12 метровий човен-довбанка. І звичайно, вирішили це дослідити.За підтримки Рівненська обласна державна адміністрація Віталій Коваль та Сергій Крук було організовано виїзд-розвідку, під час якої водолазами було проведено обстеження дна річки, зафіксовано ймовірно борти човна та обговорено подальші дії для підйому човна з води. Сподіваємося, що слова місцевих мешканців знайдуть своє підтвердження вже у найближчий час. Слідкуйте за сторінкою, всі найсвіжіші новини про порятунок човна публікуватимемо саме тут!____Довідка.Довбанка побутувала в багатьох районах України аж до початку ХХ ст., а на території Полісся нею подекуди користуються і досі. Народні назви цього типу човна — «човен», «дуб», «дубовка», «душогубка», «кодлуб» тощо.

Опубліковано Медове коло Четвер, 17 жовтня 2019 р.

Довідково:

Довбанка побутувала в багатьох районах України аж до початку ХХ ст., а на території Полісся нею подекуди користуються і досі. Народні назви цього типу човна — «човен», «дуб», «дубовка», «душогубка», «кодлуб» тощо.

Довбанку виготовляли в три етап: збір та заготівля матеріалу, попередня його обробка та видовбування. Для довбанок підбирали дерево лише з певними параметрами — діаметр стовбура у прикореневій частині повинен був сягати щонайменше 70-80 см. Дуб для довбанок рубали переважно взимку, після чого три-чотири роки витримували на свіжому повітрі, щоб він «переболів». Видовбаний з такого матеріалу човен довше зберігався та менше коловся.

Фото ілюстрація вигляду човна

Нагадаємо, що Туристичний маршрут «Медове коло» протяжністю понад 250 км створюють на Рівненщині для популяризації регіону. Маршрут об’єднує територію Березнівського, Гощанського, Корецького, Костопільського та Рівненського районів як локації зеленого та активного туризму.

До слова, нещодавно на воду спустили дев’яти метровий човен вікінгів Драккар.