Новина

На Рівненщині розформували дозвільну службу, яка контролювала обіг зброї

18:06, 01 Березня

зображення новини

Сьогодні,  1 березня, голова Національної поліції України Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Начальники усіх територіальних підрозділів поліції, зокрема й Рівненщини, отримали накази опечатати архіви дозвільної служби.

Як повідомляють у Департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції , підставою розформування стало викриття корупційної схеми видачі дозволів на зброю.

Понад півроку працівники Департаменту  проводили заходи з перевірки роботи підрозділів контролю за обігом зброї.  У результаті виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї. Серед них – мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя і так звані “травмати” – пристрої для відстрілу гумових куль.

Наразі зі служби звільнили чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. У тому числі – першого заступника начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п’ятьох відповідальних співробітників у регіонах

Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи”, – повідомив Ігор Клименко.

Зараз завершується формування нового підрозділу із іншими працівниками, які будуть належно виконувати цю роботу. Найближчим часом він буде представлений суспільству. Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Більше двох тисяч дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю – вилучено.

Крім того, усі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань.