Новина

На Рівненщині презентували дитячі програми музеїв Острога

13:58, 05 Червня

зображення новини

В онлайн-трансляції на сторінці місцевого Державного історико-культурного заповідника (ДІКЗО) в фейсбуці 1 червня відбулася презентація дитячих програм музеїв та видання «Книги про книги й музей в Острозі».

Презентували новинки заступник директора з наукової роботи ДІКЗО Андрій Брижук та наукова співробітниця ДІЗКО Тетяна Лободовська.

 

– Дитяча аудиторія для острозьких музеїв є вкрай важливою, адже сягає двох третин відвідувачів. Тому продукти, спрямовані на задоволення потреб цієї групи відвідувачів, з’являються в Державному історико-культурному заповіднику міста, – підкреслив на початку зустрічі Андрій Брижук.

Музейники розповіли про освітні й інтерактивні дитячі програми, серед яких програми пов’язані зі шкільним курсом історії України та іншими предметами, також інтерактивна екскурсія-квест «В пошуках скарбів князів Острозьких».

Як підкреслили працівники музею, цікавий і водночас ефективний спосіб засвоєння відвідувачами інформації. Інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у квесті, стимулюють інтерес гостей закладу, забезпечують активну участь усіх учасників, розвивають командні навички. В екскурсії відвідувачі дізнаються історію Замкової гори, особливості її пам’яток та легенди. Дітям проводять екскурсію, де знайомлять із тереном квесту та надають необхідну інформацію. Школярі діляться на чотири команди та виконують завдання. Загадки та завдання для команд однакові, але розташовані в різному порядку. Покидати територію Замкової гори заборонено. Команда, котра першою виконає завдання, віднаходить ключ від скрині зі скарбами.

Місце розташування скрині повідомляє співробітник заповідника після розгадки загадки, для єдності вона спільна для всіх учасників квесту. Скарб готують замовники квесту. З досвіду проведення, найчастіше батьківський комітет купує цукерки або шоколадні монети, проте одного разу діти віднайшли 12 коробок із піцою місцевої піцерії, – розповіла Тетяна Лободовська.

Окрім того, розповідали про програму «Монетний двір» у Музеї нумізматики. Під час неї діти мають нагоду оглянути колекцію грошей музею та доторкнутися до монет, уміщених у дерев’яні планшетки. У процесі заняття школярі замальовують монети простим олівцем на аркуш паперу. Так діти формують власну колекцію замальованих монет, дізнаються про історію грошей та інше. Також нагадаємо, що цієї зими малеча та дорослі мали нагоду позмагатися у квесті «Велика загадка зимових канікул в Острозькому замку, або Корона князів Острозьких».

Під час відеопрезентації також розповіли про гру «Родознай», придбану в рамках проєкту «Вікна історій», який реалізує ГО «Братство імені князів Острозьких»  у партнерстві з  ДІКЗО. За підтримки проєту ReHERIT «Спільна відповідальність за спільну спадщину» за фінансового сприяння Європейського Союзу. «Родознай» – унікальний тривимірний пазл для вивчення родоводу. Авторська розробка Марти Гурин.

Для підтримки батьків і дітей на карантині співробітники ДІКЗО розробили ребуси та розмальовки (дещо з них ми публікували на сторінках газети). Тема розвивальних забавок пов’язана з Острогом, архітектурними пам’ятками та музеєм. Дорослим достатньо просто завантажити pdf-файл і роздрукувати на звичайному принтері. Розповісти дітям історію ви можете, скориставшись розділами сайту Острозького замку.

Також було презентовано малоформатне видання для дітей «Книги про книги й музей в Острозі». У виданні вміщений простий та зрозумілий текст для дітей, розмальовка, вправи  та інше. У книзі діти дізнаються про історію та форми книги, про острозький музей, легенду про чортика, котрий змушував середньовічних переписувачів робити помилки. Видання може бути залучене до освітньої програми для дітей у музеї або використане для заняття вдома. Придбати можна на касі Музею книги.