Новина

На Рівненщині нові родини знайшли для 239 сиріт

15:30, 13 Січня

зображення новини

За минулий рік 239 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування Рівненщини знайшли свої родини.

З них – 184 дитини передані під опіку та піклування, 32 влаштовані до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, 23 дитини усиновлено. У минулому році відбулися усиновлення ще 4 дітей, рішення про їх законність наберуть чинності у січні 2021-го. Повідомляють на сайті Рівненської ОДА.

“На Рівненщині – 1646 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. З них – 95,3 % влаштовані та виховуються у сім’ях громадян України. Варто відмітити, щороку на Рівненщині зростає кількість дітей, влаштованих до сімейних форм. Лише торік на місцевий облік із усиновлення взяли 47 дітей, з яких 38 влаштовані до сімейних форм та передані на усиновлення”, – зазначає начальник служби у справах дітей ОДА Віктор Марчук.

Також за 2020 рік в області було зареєстровано 32 сім’ї кандидатів в усиновлювачі та створено одну прийомну сім’ю.

В області є 52 прийомні сім’ї, в яких виховується 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також утворені 27 дитячих будинків сімейного типу, у яких проживає 157 дітей.

Нині територіальні громади повинні активніше створювати служби у справах дітей. Це передбачено чинним законодавством щодо соціально-правового захисту дітей.