Новина

На Рівненщині декомунізували понад 600 вулиць і пам’ятників за пів року

13:32, 14 Вересня

зображення новини

На Рівненщині декомунізували понад 600 вулиць і пам’ятників. З початку березня цього року з державного обліку знято та демонтовано 29 пам’яток культурної спадщини радянського періоду. 23 пам’ятники та меморіальні дошки у Рівному, 3 – у Рокитному, по одному у Здолбунові, Клевані та селі Мульчиці Вараського району.

Пам’ятники та меморіальні дошки були приурочені до подій 1941-1945 років, або ж присвячені особам-символам СРСР. Місцевій владі рекомендовано їх демонтувати.

Близько 600 вулиць Рівненщини перейменовано. Серед назв, які зазнали декомунізації, найчастіше зустрічалися на честь комсомольців, радянських воїнів і партизанів.

«На Рівненщині процес декомунізації активно розпочався ще у 1991 році. Тоді було знято з державного обліку більше 300 пам’яток культурної спадщини пов’язаних з тоталітарними режимами. Із прийняттям відповідного закону в 2015 році процес активізувався. Зараз, зрозуміло, нова хвиля знесення пам’ятників і перейменування вулиць», – прокоментував начальник відділу охорони історико-культурної спадщини управління культури і туризму Рівненської ОДА управління Юрій Калітинський.

Про це повідомила Рівненська ОДА.