Новина

На Рівненщині на полігоні тривають навчання наближені до стандартів НАТО

17:57, 23 Лютого

зображення новини

На одному з військових полігонів на Рівненщині тривають командно-штабні навчання за участю окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. Про це розповідає АрміяInform.

“Нині завершується етап планування наступального бою й завтра проводитимемо практичні дії. Війська відпрацьовуватимуть практично те, що за три доби було сплановане: військовослужбовці удосконалюватимуть навички ведення наступальних дій”, — розповів один з офіцерів бригади.

Зі слів офіцерів, підготовка й ведення бою на навчаннях відбуватимуться наближено до стандартів НАТО.

“Для багатьох з нас це ще нова тема, але люди навчаються. Ми, як бригада, вже у 2019-му пройшли навчання відповідно до військового процесу ухвалення рішень, взяли участь у міжнародних навчаннях на полігоні, що на Львівщині, теж за стандартами Альянсу. Тобто основу маємо. Нині штаб бригади й підрозділи вдосконалюються у цьому напрямку. Звісно, є певна різниця у плануванні нашому й “натовському”, — зазначив представник “Едельвейсу”.

Представник “Едельвейсу” зазначив, що відмінності — у змісті документів, у самому плануванні й кількості кроків, передбачених для організації бою.

“Також різниця у тім, що штаб постійно обговорює на брифінгах свої напрацювання — після аналізу завдання й вироблення варіантів дій. І тільки після цього затверджують варіанти дій, відпрацьовують бойовий наказ. Тобто це передбачає постійну тісну співпрацю між посадовими особами штабу бригади”, — підкреслив офіцер.

Розпочалися навчання з того, що бригада отримала завдання на приведення у бойову готовність та доукомплектування. Також офіцер додав, що такі навчання дають можливість особовому складу вдосконалити навички: штабу бригади — у плануванні, командирам підрозділів — в управлінні.