Новина

На Київщині встановили меморіал рівненським волонтерам, яких застрелили окупанти

14:04, 29 Серпня

зображення новини

На Київщині, у селі Мирча, встановили меморіал двом рівненським волонтерам, які рятували місцевих мешканців і були розстріляні росіянами. У волонтерів Сергія Ільчука та Михайла Супруна було по 6 дітей.

Про це повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк.

“У селі Мирча відбулося відкриття меморіалу пам‘ятника для Сергія Ільчука та Михайла Супруна на місці їхньої загибелі. Наші хлопці їхали сюди, везли продукти, а назад мали евакуювати людей. Завдяки ініціативі місцевих депутатів і громади було відкрито невеличкий меморіал”, – розповів мер Рівного.

Він додав, що близько сотні жителів села прийшли з квітами та пошаною на місце відкриття пам’ятника. Також приїхали родини загиблих разом із дітьми.

Місцеві жительки дякували: “Я навіть не знаю як вам подякувати за те, що ви змогли нас підтримати тоді у тяжку хвилину. Коли приходила ваша гуманітарна допомога, то не вірилося, що люди в таких умовах могли доставити нам продукти харчування. Дуже приємно, що не забували про нас. Дякую, дякую і низенько схилю голову перед вашими Героями, ваші Герої, з Рівненщини”, – розповіла одна з присутніх мешканок села.

“Нас із чоловіком 10 березня перед окупацією Мирчи вивезли рівненські волонтери. Ми втікали з Бородянки, від тієї ракети, яка влетіла у підвал, де ми ховалися від обстрілів 2 березня. Якби не вивезли рівняни, не знаю чи ми вижили б”, – розповіла ще одна мешканка села.

11 березня рівненські гуманітарні вантажі було розстріляно окупантами у місті Бородянка. Один із водіїв волонтерського авто, на якому був зображений червоний хрест, був тяжко поранений. Після операції він помер.

Рівненського волонтера Михайла Супруна, якого із середини березня вважали зниклим безвісти, знайшли убитим.