Новина

На Дубенщині вихованці патріотичного гуртка виготовляють свічки для окопів

17:35, 19 Вересня

зображення новини

Вихованці патріотичного гуртка «Джура» із Тараканівської громади на чолі з наставницею Оленою Петрук започаткували спільну справу – виготовляють «окопні» свічки для наших захисників. За їх допомогою можна освітити бліндаж, зігрітись чи, навіть підсушити одяг. До того ж, вони не бояться дощу й вологи, гріють навіть у вітряну погоду.

“Такою свічкою можна врятувати життя людей у підвалах, які залишилися без електро- та газопостачання. Підсушити одяг, зігрітися чи приготувати їжу. Одна така свічка в бляшанці може горіти від 2 до 5 годин. Отож, це незамінна річ на фронті для кожного”, – розповідає на своїй фейсбук-сторінці керівниця гуртка Олена Петрук.

Процес виготовлення не є складним. «Окопні» свічки роблять у металевій тарі з-під консервів. Тришаровий гофрований картон ріжуть на смужки, скручують та вкладають у бляшанки. Парафін та віск переплавляють, після чого заливають у вже підготовлені місткості з картоном.Лише за перші два дні роботи діти переробили 2 мішечки воску. Як результат – мають готових 90 окопних свічок. Та на цьому не зупиняються. На сьогодні у них є потреба у парафіні, воску та гофрованому картоні.Про це розповіли у Дубенській РДА.