Новина

Митна вівчарка у посилці з Рівного до Кувейту знайшла камінь бурштину

17:43, 04 Жовтня

зображення новини

У посилці, яка прямувала з Рівного до Кувейту, знайшли 15-ти сантиметровий коштовний камінь бурштину. Про це 4 жовтня інформує у Facebook Київська митниця. Камінь вагою 330 грамів виявила їхня службова вівчарка.

На міжнародне відправлення зреагувала бельгійська вівчарка Харді з кінологічної команди Київської митниці. У посилці, яка прямувала з Рівного до Кувейту, в картонній коробці виявили замотаний у захисну плівку необроблений камінь завширшки 15 сантиметрів і вагою 330 грамів.“Митники відправили виявлену знахідку на експертизу на предмет належності її до цінного каміння. Експерти підтвердили, що виявлене є бурштином (різновиду сукциніт), у стані сировини. Всередині камінь має біло-жовтий та коричневий відтінки з плавними переходами. Ринкова вартість цього камінчика немала — біля 37 тисяч гривень”, – йдеться в повідомленні..

Оскільки, відповідно до Всесвітньої поштової конвенції, забороняється вкладати дорогоцінні камені у міжнародні поштові відправлення, бурштин вилучили.Київські митники склали протокол про порушення правил пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень. Санкція відповідної статті Митного кодексу України передбачає конфіскацію заборонених до такого пересилання товарів.

За матеріалом Суспільного.