Новина

МОЗ прогнозує в лютому зростання захворюваності на підвид COVID-19 – “Кракен”

17:10, 30 Січня

зображення новини

МОЗ прогнозує в лютому зростання рівня захворюваності на новий підвид штаму коронавірусу Омікрон, який ще називають “Кракен” – ім’ям міфічного морського чудовиська. 

Про це повідомили у Рівненському обласному центрі контролю профілактики захворювань та хвороб.

В Україні зафіксували перший випадок зараження штамом коронавірусу ʺКракенʺ у Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

За даними Центру громадського здоров’я України, він швидко розповсюджується, легше переноситься та часто не потребує госпіталізації.

ʺКракенʺ — це новий підвид усім відомого варіанту Омікрон, який здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом. Штам ʺКракенʺ є наслідком об’єднання двох різних штамів Омікрон.

Він дуже заразний із-за надзвичайно високої активності з’єднання вірусу з клітинами людини. ВОЗ офіційно визнала його заразнішим за Омікрон. Симптоми в інфікованої людини такі, як при Омікроні.

Найчастіше, це температура, загальна слабість, головний та м’язовий біль, нежить, кашель, першіння в горлі. В окремих випадках погіршується апетит і виникає діарея.

Цікаво, що ʺКракенʺ навчився обходити імунітет раніше перенесеного ковіда, захист від ʺКракенаʺ мають вакциновані, за умови наявності мінімум однієї бустерної дози.Видання УП “Життя” цитує керівницю відділу епіднагляду ЦГЗ:

“Ми досить обмежені в даних, проте з того, що нам доступно і що підтверджує ВООЗ – Omicron XBB.1.5 швидше передається і таким чином сприятиме збільшенню випадків у всьому світі та в Україні відповідно”, – каже Оксана Кошалко.

Енді Пекош, вірусолог Школи громадського здоров’я Блумберга при Університеті Джонса Хопкінса, каже, що ця мутація вірусу схожа на сезонний грип. Його різноманітність ставить під сумнів ефективність вакцини та ускладнює лікування.

Обмежити розповсюдження вірусу здатна вакцинація, яку також потрібно оновлювати.

Для захисту від інфекції підійдуть носіння маски, провітрювання приміщення та ізоляції, в разі появи симптомів ГРВІ. А також – вакцинація.

“Поява мутації варіанту Omicron XBB.1.5 вірусу SARS-CoV-2 в Україні не вплине на вакцинальну кампанію COVID-19. Доведено, що вакциновані люди захищені від тяжких наслідків захворювання та смерті”, – розповів Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.

Додамо, що за минулий тиждень в Рівненській області зареєстровано 140 підтверджених випадків COVID-19, показник захворюваності склав 12,2 випадки на 100 тис. населення, що на 21,7% більше, ніж за попередній тиждень.