Новина

Московський монастир у Городку і далі намагається привласнити землю села. Сьогодні суд

12:05, 23 Листопада

зображення новини

Громада села Городок Рівненського району відстоює своє право і надалі володіти землею на острові, яку хоче привласнити монастир московського патріархату.

Сьогодні 23 листопада о 14:20 год., в Окружному адміністративному суді м. Рівне (вул. 16 липня 87) відбудеться чергове засідання, під час якого розглядатимуть питання земельної ділянки, яку в селі Городок хоче привласнити Городоцький монастир, який лишається вірним московському патріархату.

Про ситуацію яка склалась в с. Городок детально розповів настоятель Свято-Миколаївського храму ПЦУ в селі Городок отець Тарас Климович. Розповідають на сторінці Рівненської єпархії Православної Церкви України.

На початку 90-х держава передала в користування на основі охоронно-орендних договорів майно історико- культурного значення двом релігійним громадам – тодішній УПЦ КП (Свято-Миколаївській громаді, церква і дзвіниця якої є пам’ятки архітектури національного значення) та жіночому монастирю московського патріархату: палац барона Штейнгеля, споруди комплексу палацу і будівлі, які залишилися від протитуберкульозного санаторію.

На початку 2000-х монастир без будь-яких дозволів і погоджень самовільно розпочав масштабну забудову Острова. Будуються два храми, житлові і побутові будівлі. Слід розуміти, що самобуди будувалися на особливо цінних землях, які мають історико-культурне значення. Був зрізаний віковий сад. Намивається берег. Не дотримуються навіть охоронних меж пам’яток архітектури. Зводиться вхідна брама з воротами, яка обмежує право сервітуту тоді ще громади УПЦ КП.

Пізніше орендовані державні будівлі перейшли у власність монастиря, а самобуди легалізувались і приватизувались.

У 2015 році була перша спроба московського патріархату через рішення Городоцької сільської ради отримати в постійне користування земельну ділянку площею майже 5 га. Представники монастиря тоді розповідали депутатам сільської ради, що це земля виключно під житловими будівлями, де проживають насельники монастиря і студенти. Тоді депутати не проголосували за це питання.

У 2020 році, знову ж таки, вже в обхід Городоцької сільської ради, за мовчазною згодою, монастир московського патріархату розпочинає виготовляти проект на постійне користування, але вже на земельну ділянку площею 6.9 га. Тут не обійшлось без допомоги чиновників в органах місцевої влади. Як перший крок – Острову присвоюється кадастровий номер. Ось тоді громада села забила на сполох.

Вже майже два роки тривають судові процеси. Справа набула суспільного резонансу. Представниками московського патріархату справа спеціально затягується, їхні представники на суд не з’являються, слухання постійно переносяться.

До слова, у монастирі московського патріархату села Городок неодноразово відкрито підтримували путіна та росію. Доказом цього є відео зі святкування 20-річчя Городоцького духовного училища.