Новина

Монетою, яка символізує звитяги та шляхетності українських воїнів, поповнилася колекція музею на Рівненщині

15:40, 30 Листопада

зображення новини

Нещодавно нумізматична колекція музейної збірки Кз “Державний історико-культурний заповідник м. Острог”отримала черговий значимий і дуже важливий подарунок від доброчинця – пам’ятну монету «Сили спеціальних операцій Збройних Сил України» номіналом 10 гривень із серії «Збройні Сили України».

Монета, яку Національний банк України ввів в обіг 22 липня 2022 р., присвячена окремому роду сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються висококваліфікованими фахівцями, здатними виконувати складні, небезпечні, інколи політично чутливі операції у сферах розвідки, захисту життя громадян та об’єктів держвласності за межами України, боротьби з незаконним обігом зброї, тероризмом і піратством, організації та підтримання дій руху опору, безпеки морського судноплавства, міжнародного військового співробітництва тощо. Гаслом Сил спеціальних операцій ЗСУ обрано бойове гасло Святослава Хороброго “Іду на ви!”, яке в сучасних реаліях стало символом звитяги, мужності та шляхетності воїнів, готових боронити Батьківщину.

На аверсі монети у центрі на дзеркальному тлі розміщено емблему Сил спеціальних операцій ЗСУ: зображення крокуючого вовка срібного кольору, підперезаного золотим поясом-наузом, яке накладено на вінок з лаврового листя срібного кольору, у центрі нижньої частини вінка вміщено двозуб – княжий знак Святослава Хороброго срібного кольору, під нижньою частиною вінка півколом розміщено стрічку золотого кольору з написом чорними літерами девізу Святослава Хороброго «ІДУ НА ВИ»; праворуч від емблеми – малий Державний Герб України – тризуб; написи: угорі – УКРАЇНА, унизу – номінал 10 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2022; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч від номіналу).

На реверсі монети розміщено символічну композицію: на тлі абрису образу Святослава Хороброго з мечем та щитом зображено бійця Сил спеціальних операцій ЗСУ; по колу напис: СИЛИ СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.

Маса монети – 12,4 г, діаметр – 30 мм, гурт – рифлений, метал – сплав на основі цинку, тираж – 1 000 000.

Монета з глибоким змістом та патріотичним посилом – плід спільної праці художників Андрія Єрмоленко та Ольги Коваленко, скульпторів Анатолія та Володимира Дем’яненків.

Задля подальшої безпеки ми не озвучуємо ім’я та прізвище дарувальника – ветерана АТО, військовослужбовця 73-го морського центру ССО ім. кошового отамана Антіна Головатого /це частина спеціальної розвідки Сил спеціальних операцій ЗСУ/, який скористався короткочасною відпусткою, отриманою за успішно виконане бойове завдання, приїхав, аби провідати батьків, привітати синочка з 1 – м роком від Дня народження і передати заповіднику монету – символ звитяги та шляхетності українських незламних воїнів. Хіба може Україна отримати поразку у такій нерівній битві, коли її від ненависного ворога – рашиста захищають такі чоловіки: сильні і безстрашні, мужні і хоробрі у боях і спецопераціях, люблячі сини – батькам, люблячі чоловіки – дружинам, турботливі татусі до своїх дітей…і, які серед виру війни та постійних тривог – не забувають про культурну спадщину рідної країни?! Отож, з такими захисниками ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО у війні з росією!!! Слава Україні!

Світлана Панченко,

зберігача фондів ДІКЗО