Новина

“Місто, яке (не) пережило” – у Рівному відкрили вуличну виставку до роковин Бабиного Яру

16:55, 29 Вересня

зображення новини

Сьогодні, 29 вересня, у 80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру в Рівному відкрили вуличну-виставку-інсталяцію.

Виставка символізує страшну трагедію Голокосту, коли за лічені тижні був знищений цілий світ – як в Україні, так і в інших країнах Європи. Неповторний маленький світ єврейського штетлу – самобутній, автентичний і … втрачений. Про це йдеться на сторінці Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Виставка-інсталяція “Місто, яке (не) пережило” покликана нагадати відвідувачам музею про трагічну сторінку в історії України, про людей, які назавжди полишили рідні домівки, про Катастрофу, що сталася і в нашому місті.

Ми не повернемо історії тих 1,5 мільйона євреїв України, яких убили нацисти у 1941-44 роках, але ми можемо повернути їх історії і зберегти пам’ять про них. Світ, який не пережив 1941 р., який залишився лише в пам’яті, а подекуди був знищений цілком. Саме Бабин Яр для всього людства став символом трагедії Голокосту, адже саме з цього місця розпочались масове знищення євреїв. Проте в Україні чи не кожне місто, або й невелике село мали свій «Бабин Яр», так було і в Рівному.” – підкреслено  на сторінці музею.

Рівне до осені 1941 р., як і десятки інших містечок України було штетлом – більшість тутешніх містян були євреями. Восени 1941 року євреї України, в різних містах змушені були покинути свої помешкання і вирушити в невідоме: Бабин Яр, Богданівку, Сосонки, Богунський ліс…

Наспіх покинуті власниками будинки, непривітна похмура осіння вулиця, силуети людей, що востаннє йдуть рідним містом – картина, яку можна було спостерігати восени 1941 року в більшості населених пунктів України.

Фото Суспільного.