Новина

Мешканцям Рівненщини нагадують: паління сухої трави і листя карається законом

15:30, 07 Вересня

зображення новини

Громадян Рівненщини вкотре закликають не палити суху траву та листя – це небезпечно та карається законом. За спалювання сміття та трави передбачена адміністративна відповідальність, нагадують у Патрульній поліції Рівненської області.

Ще навіть не настала повноцінна осінь з листопадом, а дим вже псує свіже повітря. На жаль, не всі громадяни, а особливо мешканці приватного сектору зважають на те, що не можна палити сміття та траву.

Дим від тліючого листя надзвичайно шкідливий для здоров’я людей та небезпечний для атмосфери.

Штраф за випалювання опалого листя й залишків рослинності — від 3060 до 6120 гривень. Якщо виникла лісова пожежа — від 4590 до 15 300 гривень.

А також у період воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати як диверсія. Це передбачено ч. 2 ст. 113 (Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту) ККУ.

У разі виявлення підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, телефонуйте за номером 102, а у випадку пожежі — 101.

Будьте свідомими громадянами! Не наражайте на небезпеку себе та оточуючих.