Новина

Із фронту захисник закликає Рівненську облраду не нищити національно-патріотичне виховання

19:32, 14 Березня

зображення новини

Новина про намір Рівненської обласної ради, за ініціативи Департаменту освіти та науки РОР, об’єднати, а по-суті, знищити  три заклади позашкільної освіти Рівненщини викликала величезне обурення серед громадськості області. Нагадаємо, йдеться про “злиття”  Рівненського обласного центру національно-патріотичного виховання туризму і краєзнавства учнівської молоді, обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та станції юних натуралістів.

Дописи із проханням розібратися із ситуацією та недопустити знищення позашкілля на Рівненщині публікували військові, народні депутати, представники профільного міністерства, активісти, волонтери, працівники галузі, туристи та багато інших небайдужих громадян.

Також, перебуваючи на фронті, до депутатів Рівненської обласної ради та до усіх причетних до знищення системи національно-патріотичного виховання молоді Рівненщини звернувся, військовий, редактор видання “Горинь.інфо”   Тарас Давидюк.

“Давайте знищимо систему національно-патріотичного виховання молоді під час війни за самостійність України.
Дико звучить? Ні, це реальність. Якщо точно – плани окремих обласних чиновників та деяких депутатів Рівненщини.
Це був вступ. Далі трохи тексту. Про те, в чому суть і хто в головних ролях цього ганебного спектаклю. Не буду задавати питання, кому це вигідно під час війни. Питання риторичне.

Днями обласний департамент освіти Департамент освіти і науки Рівненської облдержадміністрації (де керівник – зручний всім владам регіонал Коржевський) вніс пропозицію про об’єднання трьох закладів позашкілля в один. Чому лише три? Адже всього закладів п’ять. В чому ж справжня причина? Керівники закладів не по партійних квотах? Чи поклали оком на майно саме цих закладів?

До цього чиновники Рівненська обласна державна адміністрація скоротили фінансування цих закладів. При цьому не було ні проведення якихось громадських обговорень, ні оцінки ефективності такої реорганізації (а по суті ліквідації). Навіщо? Адже можна провести все кулуарно. Під шумок, поки більшість активістів національно-патріотичних організацій на фронті…

При чому навіть міністерство освіти на чолі з одіозним Шкарлетом не захотіло взяти на себе відповідальність та виступило проти таких планів обласного департаменту освіти. Чиновники міністерства мають більше інстинкту самозбереження, вочевидь…

Депутати профільної комісії проголосували за це рішення. Зробили це цинічно 9 березня, в день народження Тараса Шевченка. Тепер остаточне рішення буде винесене на сесію обласної ради. Сподіваюсь здоровий глузд переможе. Хоч зараз, якщо раніше ним не користувались…

А якщо депутати таки проголосують… Ну що ж, медведчук та сотоваріщі аплодуватимуть стоячи

Прошу репосту.

P. S. До слова, за кілька місяців до повномасштабного вторгнення росії, керівництво обласного департаменту заблокувало включення ветеранських спілок Координаційна рада з питань ветеранів Рівненщини до обласного штабу гри “Джура”.

P.p.s.Ну і той же департамент освіти не подав жодного заходу на фінансування при розробці обласної програми національно-патрвотичного виховання у 2021 році.
Невипадкова послідовність у несприйнятті патріотизму…

Нагадаємо, що Тарас упродовж декількох років російсько-української війни пройшов Горлівку, Світлодарську дугу, Кримське та інші гарячі точки, виборюючи незалежність України. Служив і розвідником, і кулеметником, і мінометником. У час, коли не перебував на фронті, Тарас разом з однодумцями заснував патріотичне видання “Горинь.інфо”, виховував дітей у Пласті. Із початком повномасштабної війни, наш колега Тарас Давидюк відразу пішов захищати країну від навали росіян.

Голосування про ініціативу злиття трьох закладів позашкілля відбудеться на сесії Рівненської облради 17 березня.