Новина

Хто з відомих ресторанних мереж, попри заяви, продовжують працювати у росії

12:44, 13 Вересня

зображення новини

Низка світових ресторанних мереж заявили про вихід з російського ринку, серед них – компанії Burger King, Compass Group, Dunkin Donuts, Jamie Oliver Group, Little Caesars, Ninja Sushi, Papa John’s, Starbucks, Krispy Kreme, Hesburger, Marugame Seimen, Autogrill і McDonald’s.

Водночас лише McDonald’s і Starbucks повністю припинили свою діяльність і продали свій бізнес у рф, свідчать результати дослідження Київської школи економіки (KSE).

McDonald’s розпочали процедуру виходу навесні. У травні компанія уклала угоду купівлі-продажу з ліцензіатом, новий власник відкрив частину ресторанів під назвою «Вкусно и точка».

Після виходу Starbucks в РФ відкрили кав’ярні зі схожим дизайном і назвою Stars Coffee. З’явилися припущення, що компанія не пішла з російського ринку, а лише зробила ребрендинг, однак підтверджень цьому аналітики KSE не знайшли. 

ХТО ЗАЛИШИВСЯ

Американська корпорація Yum Brands, яка керує брендом KFC, залишила російський ринок лише частково. Компанія в липні заявила про повний вихід після завершення транзакції KFC Yum! Brands, але така транзакція досі не підтверджена.

DP Eurasia, яка керує брендом Domino’s Pizza в Туреччині й Росії, продовжує працювати на ринку рф, називаючи свій бізнес там «стійким». Половина закладів групи в росії працюють за умовами франчайзингу.

Також на російському ринку залишилися AmRest, Focus Brands (Cinnabon), Subway, Hard Rock Cafe, Inspire Brands (Dunkin’ Donuts і Baskin Robins).

Повний перелік компаній, які не вийшли з рф, можна знайти в детальному звіті KSE.

За данимим KSE, від початку повномасштабної війни російський ринок уже повністю залишили 105 міжнародних компаній. Загалом вони мали 244,2 тисячі людей персоналу, $24,4 мільярда річного доходу й $9,5 мільярда капіталу.

За матеріалом “The Village Україна”.