Новина
Громади Рівненщини сповістили про загибель вісьмох захисників
18:00, 20 Липня

Стало відомо про загибель вісьмох мужніх синів Рівненщини. «На щиті» повертаються Володимир Петрина та Віктор Дацький із Володимиреччини, Олексій Козачок із Городоцької громади, Олександр Гладовський із Дубна, Василь Кохно із Зарічненщини, Олег Наумчук із Млинівської громади, Богдан Пігаль із Миляцької громади та Максим Веремейчик із Рівного.
Володимирецька громада: Володимир Петрина
Володимир Володимирович Петрина народився у 1977 році, проживав у селі Красносілля. Довгий час — із 2024 року — військовослужбовець вважався зниклим безвісти. Нещодавно його загибель під час виконання обов’язків військової служби було підтверджено офіційно.
Прощання: Інформацію про дату, час зустрічі траурного ескорту та чин поховання громада оприлюднить додатково.
Володимирецька громада: Віктор Дацький
Віктор Васильович Дацький народився у 1978 році, мешкав у селі Берестівка. У лавах Збройних Сил України служив на посаді водія-машиніста. Захисник віддав своє життя у боях за майбутнє української держави.
Прощання: Зустріч траурного кортежу відбудеться у вівторок, 21 липня, о 12:00 у центрі селища Володимирець. Після відправлення заупокійної літії на площі процесія вирушить до рідного села Берестівка, де у місцевому храмі пройде чин похорону. Поховають Віктора Дацького на сільському цвинтарі.
Городоцька громада: Олексій Козачок
Олексій Миколайович Козачок народився у 1974 році, проживав у селі Городок. Із 13 квітня 2025 року військовослужбовець вважався зниклим безвісти під час ведення бойових дій поблизу населеного пункту Олешня на Курському напрямку. Особу полеглого воїна вдалося встановити за результатами ДНК-експертизи.
Прощання: Чин похорону відбудеться у вівторок, 21 липня.
О 09:00 кортеж виїде від Рівненського обласного бюро судово-медичної експертизи.
О 09:45 захисника зустрінуть живим коридором у селі Городок.
З 10:00 до 11:00 триватиме літія та прощання на подвір’ї будинку захисника (вул. Чабана, 11).
Об 11:10 розпочнеться заупокійна служба у Свято-Миколаївській церкві, а о 12:30 воїна поховають на місцевому кладовищі.
Дубенська громада: Олександр Гладовський
Олександр Ананійович Гладовський народився 19 січня 1973 року в місті Дубно, закінчив ЗОШ №6. Мав значний бойовий досвід: у 2016 році підписав контракт із ЗСУ та брав участь в АТО.
З початком повномасштабного вторгнення, вже 27 лютого 2022 року, добровільно повернувся до лав захисників. У складі військової частини А7082 пройшов важкі бої на Харківщині, Миколаївщині, Сумщині та Запоріжжі. За зразкову службу неодноразово отримував нагороди армійського командування. 53-річний воїн загинув 14 липня 2026 року внаслідок ворожого мінометного обстрілу поблизу населеного пункту Тернувате Запорізького району.
Прощання: Церемонія прощання розпочнеться у вівторок, 21 липня, об 11:00 на майдані Незалежності в місті Дубно. Заупокійну службу відправлять у Свято-Вознесенському храмі (Підборці). Поховають Олександра Гладовського на Алеї Слави. Цього дня у Дубенській громаді оголошено День жалоби.
Зарічненська громада: Василь Кохно
Василь Семенович Кохно проживав у селі Іванчиці. Захисник служив на посаді інспектора прикордонної служби 2-ї категорії – снайпера 9-го прикордонного загону імені Січових Стрільців Державної прикордонної служби України. Мужньо виконуючи бойові обов’язки, воїн загинув 18 липня 2026 року в районі населеного пункту Новопавлівка Краматорського району Донецької області. У Василя Семеновича залишилася дружина.
Прощання: Тіло Героя повертається додому «на щиті» в середу, 22 липня. Про час прибуття кортежу та поховання буде повідомлено згодом.
Млинівська громада: Олег Наумчук
Олег Олексійович Наумчук народився 13 червня 1973 року, виріс і проживав у селі Яринівка. До мобілізації 27 січня 2023 року був турботливим батьком та чоловіком. На фронті служив номером обслуги гранатометного відділення 1-го єгерського батальйону. Воїн тривалий час вважався зниклим безвісти. Відповідно до офіційної постанови про ідентифікацію особи підтверджено, що Олег Наумчук загинув 23 жовтня 2024 року під час бойового завдання поблизу міста Селидове Покровського району Донецької області. У захисника залишилися дружина та двоє дорослих синів.
Прощання: Про дату та місце поховання полеглого земляка адміністрація громади повідомить додатково.
Миляцька громада: Богдан Пігаль
Богдан Іванович Пігаль народився 24 червня 1975 року, проживав у селі Удрицьк. Призваний на військову службу під час мобілізації 26 грудня 2025 року. Проходив службу на посаді номера обслуги кулеметного відділення 3-го механізованого батальйону військової частини А4990 (прикомандирований до в/ч А4955). 51-річний захисник загинув 12 липня 2026 року поблизу населеного пункту Новояковлівка Запорізької області від поранень, отриманих внаслідок ворожого обстрілу. У нього залишилася дружина.
Прощання: Про чин похорону та організацію живого коридору для зустрічі полеглого земляка буде повідомлено на офіційних ресурсах Миляцької громади.
Рівненська громада: Максим Веремейчик
Максим Веремейчик народився 18 березня 1996 року в селі Стара Мощаниця. Здобув фах столяра, навчаючись у Здолбунівському училищі та Кременецькому коледжі. Працював у Рівненському ШЕУ та будівельній фірмі. Пройшов військову службу за контрактом та брав участь в АТО.
З перших днів повномасштабного вторгнення знову взяв до рук зброю, тривалий час виконував обов’язки оператора станції протиповітряної оборони. 29-річний захисник загинув 21 квітня 2025 року під час виконання бойового завдання на Донеччині й тривалий час вважався зниклим безвісти. Особу воїна підтвердили лише нещодавно. У Максима залишилися батьки, дружина, маленька донечка, брат та сестра.
Прощання з Максимом Веремейчиком відбудеться у вівторок, 21 липня, о 10:00 на майдані Незалежності в обласному центрі. Заупокійну службу проведуть у Свято-Покровському соборі, а поховають військовослужбовця на Алеї Героїв кладовища «Нове».
Щирі співчуття рідним та близьким. Світла пам’ять і вічна слава Звхисникам України!
