Новина

Громада ПЦУ пікетувала Рівненську ОДА через бездіяльність влади та поліції

14:06, 13 Січня

зображення новини

12 січня прихожани ПЦУ з села Рясники Рівненського району пікетували Рівненську ОДА.

Приїхати в обласний центр до чиновників їх змусила бездіяльність влади. Замість виконання своїх обов’язків та рішень судів, посадовці та поліція своїми діями підтримують незаконні дії московського патріархату.

Ми вже писали про ситуацію з цим храмом. Близько семи років тому частина прихожан громади села відокремилась від релігійної громади Російської православної церкви в Україні та вирішила перейти в юрисдикцію УПЦ КП. За цей час відбулось багато судів, в результаті чого було прийнято рішення про почергове служіння для обох громад в храмі. Втім, представники московського патріархату не виконують рішення суду, повісили свої замки та не пускають громаду ПЦУ в храм. Поліція та чиновники – бездіють.

З метою врегулювати міжконфесійний конфлікт і забезпечити законні права віруючих, голова Рівненської ОДА видав розпорядження №635 від 09 липня 2019 року “Про використання Покровської церкви в с. Рясники Гощанського району” та №717 від 9 серпня 2019 року “Про порядок почергового користування Покровською церквою в с. Рясники Гощанського району” із затвердженим графіком проведення почергового богослужіння. Втім московський патріархат не виконує ці рішення.

Тому представники громади і вийшли на пікет Рівненської ОДА.

Серед вимог громади є:

  • призначити комісію з проведення інвентаризації будівлі храму села Рясники та призначити матеріально відповідальну особу
  • визначити власника храму
  • укласти з релігійною громадою ПЦУ договір на користування храмом
  • призначити службове розслідування за фактом спотворення релігійної споруди – пам’ятки архітектури місцевого значення (незаконне встановлення камер спостереження на будівлі)
  • звернутись до начальника ГУНП та надати відповідь з приводу рейдерського захоплення будівлі храму юридичною особою МП та відреагувати на здійснення перешкод для громади ПЦУ в проведенні релігійних обрядів
  • скласти графік богослужінь

Побачимо, чи в цій ситуації поліція стане на сторону закону і чи чиновники Рівненської ОДА проконтролюють виконання своїх же рішень. Горинь.інфо інформуватиме і надалі про цю ситуацію наших читачів.

Читайте також: Прихожани Московської церкви знову порушують закон: Маковея на Рівненщині (відео)