Новина

Герої вдома: 215 азовців та інших українських полонених повернулися з полону. СПИСОК

07:12, 22 Вересня

зображення новини

Відбувся обмін полоненими між Україною та Росією. Україна отримала 215 полонених, серед яких багато офіцерів та захисників “Азовсталі”. Росія отримала Віктора Медведчука і понад 50 своїх військових.

Усього з російського полону звільнили 215 військовослужбовців, з них 108 бійців “Азову”. Серед звільнених – 124 офіцери.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими опублікував повний список осіб, яких вдалося повернути з російського полону в результаті обміну 21 вересня. Документ оприлюднено на сайті штабу.

Зазначається, що серед українських воїнів, яких вдалося визволити з полону держави-агресора, — Герої України Денис Прокопенко (“Редис”) — командир Окремого загону спеціального призначення “Азов”, Євгеній Бова — командир Першого окремого батальйону морської піхоти, Лев Пашко — командир роти “Азову”.

Звільнені командири перебуватимуть у Туреччині, згідно з “попередніми домовленостями”. Скоріше за все, вони не матимуть поки що права повернутись в Україну.

Також до нас повертаються медики – Катерина Поліщук (парамедикиня з позивним “Пташка”) та Мар’яна Мамонова з Рівненщини, яка перебуває на останніх місяцях вагітності.

Звільнено з полону також Сергія Волинського (“Волину”), в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, Святослава Паламара, заступника командира полку “Азов” по роботі з особовим складом, Дениса Шлегу, командира 12-ї бригади оперативного призначення ім. Дмитра Вишневецького, Олега Хоменка, командира комендантської роти, який безпосередньо здійснював командування обороною “Азовсталі”, Дмитра Козацького, старшого солдата, фото та відео якого з “Азовсталі” облетіли весь світ.

.

АВТОР ФОТО,СБУ

Також Україна звільнила 10 полонених іноземців, які служили в ЗСУ, їх відпустили в Саудівську Аравію.

Серед звільнених — військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних.

За даними штабу, 124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 — до рядового й сержантського складу.

Більшість з них потрапили у полон у травні, коли за домовленістю сторін захисники “Азовсталі” за наказом командування здались росіянам.

Тоді у полон потрапили понад дві тисячі бійців. Невелику частину з них обміняли раніше, а близько 50 азовців росіяни вбили під час вибуху у колонії в Оленівці.

Представники самопроголошеної “ДНР” повідомили, що на обмін пішли російські військові, які потрапили в полон під час відступу на Харківському напрямку.

Російські пабліки також вказують, що могли обміняти і російських пілотів.