Новина

До ПЦУ приєдналося 900 громад за рік

12:40, 25 Травня

зображення новини

За минулий рік кількість парафій Православної Церкви України зросла приблизно на 900 громад, а кількість кліриків – приблизно на 400 осіб.

Про це повідомив Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній у своїй доповіді на Архієрейському Соборі 24 травня, пише Релігійна Правда.

За його словами, значною мірою це зростання відбулося завдяки об’єднавчому процесу, який об’єктивно триває, попри системний і переконаний спротив йому з боку керівництва московського патріархату в Україні.

“Війна на сході України, а потім і повномасштабне вторгнення спонукали багатьох в нашому суспільстві та серед вірних змінити своє ставлення до церковної приналежності, розірвати духовну підлеглість країні-агресору”, – зазначив Предстоятель.

Він наголошує, що наше спільне завдання – сприяти тому, щоби процес об’єднання українського православ’я, який триває, проходив максимально мирно.

“Ми бачимо, що московський патріархат та його прихильники всіляко намагаються цьому перешкоджати, штучно створюють конфліктні ситуації там, де всі питання можна розв’язати спокійно, розпалюють ворожнечу, поширюють неправду і наклепи про нашу Церкву і про Україну, в першу чергу закордоном.

Цю неправду ми повинні викривати та захищати свободу волевиявлення громад, які хочуть звільнитися від ярма «русского міра». Водночас дуже важливо пам’ятати, що наша мета – мирне, добровільне, усвідомлене об’єднання українського православ’я навколо Православної Церкви України і Київського престолу”, – сказав Епіфаній.

Читайте також: “Епіфаній освятив 12 ікон, написаних на бронеплитах, що стримали ворожі кулі”.