Новина

Для дітей у Рівному провели благодійний захід про книжкову справу

15:29, 29 Березня

зображення новини

28 березня, у Рівному відбувся благодійний захід, присвячений історії книги. Ініціаторкою заходу була рівненська майстриня, керівниця проєкту «Креативна книга», добродійниця Олена Медведєва. Екскурс в історію створення книги проводив старший науковий працівник Музею книги і друкарства м. Острога Анатолій Хеленюк.

Як пройшов благодійний проєкт розповіли у “Район. Острог”.

Відвідувачі заходу, серед яких були діти та їхні батьки, що тимчасово проживають у Рівному, ховаючись від війни, мали нагоду дізнатися про те, як виникла і розвивалась книжкова справа, побачити унікальні видання (стародруки та рідкісні книги), що зберігаються в острозькому Музеї книги, поставити запитання і навіть спробувати писати гусячими перами та чорнилами, виготовленими за давніми рецептами.

Аби зацікавити відвідувачів, організатори обрали театралізований формат заходу – історію книги оповідав монах-переписувач. Цікава розповідь про монастирські скрипторії, перших друкарів, 500-літню технологію книжкового друку, супроводжувалась показом рідкісних книг, ілюстрацій та предметів, що стосуються історії книжкової справи.Окремо відвідувачі дізналися про історію книгодрукування в Острозі, покровителів міста – могутніх князів Острозьких та шедевр світового книгодрукування «Острозьку Біблію».

Натомість майстриня Олена Мєдвєдєва продемонструвала відвідувачам унікальні книги, створені в техніці вишивки: твори Лесі Українки, Євангеліє та інші.