Новина

Дітям Гощанської громади провели швейцарсько-український проект “Ми вдома – в Україні”

12:15, 26 Серпня

зображення новини

На базі Гощанського центру позашкільної освіти реалізували швейцарсько-український проект – літній клуб «Decide Summer Clubs-ми вдома в Україні». Гоща стала єдиною громадою на Рівненщині, де відбувся такий проект.

Про це повідомила Гощанська селищна рада.

Швейцарсько-український проект «Decide Summer Clubs-ми вдома в Україні» впровадила громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

У рамках проєкту – проведення 10-денних активностей для дітей Гощанської тергромади із залученням дітей внутрішньо переміщених осіб.

А загалом, окрім Гощанської громади літні клуби відбулися ще в 29 громадах України.
Заходи літнього клубу мали освітню складову. Учасників літніх клубів навчали основам демократичної освіти. Задля цього громадам надали комплект методичних розробок й провели онлайн тренінги для педагогів на тему громадянської освіти, соціально-психологічної підтримки дітей та підлітків, зокрема ВПО, здорового способу життя та безпеки життєдіяльності. Важливо, що проект був підкріплений матеріально-технічними засобами та матеріалами. Організатори придбали для проведення літніх активностей спортивний інвентар, розвиваючі ігри, канцтовари, обладнання та безкаркасні меблі для облаштування зон відпочинку на відкритому просторі.

Завдяки участі в проекті «Decide Summer Clubs-ми вдома в Україні» на базі закладу позашкільної освіти змогли організувати активності для 83 дітей, залучити до співорганізації проекту 16 партнерських організацій та посилити матеріально-технічну базу закладу.

Навколо місцевого позашкілля формується волонтерська спільнота – це молодь віком 13-21 років, які нині мешкають у Гощанській громаді й можуть суттєво розширити цільову аудиторію гурткової роботи закладу.

Гощанський центр позашкільної освіти – перший освітній заклад громади, який почав працювати під час війни із дітьми в форматі офлайн.