Новина

Депутати облради проголосували за звернення до Верховної ради про заборону Московського Патріархату

11:38, 12 Серпня

зображення новини

Чергова 13 сесія Рівненської обласної ради очікувано має бути дуже “гарячою”. Оскільки, серед рішень окрім голосування про зняття з посади  голови облради Сергія Кондрачука, є аж два проєкти рішень про звернення до Верховної ради про заборону Московського патріархату. Одне від голови облради, а інше від 5-ти фракцій.

На сесію також прибуло п’ятеро народних депутатів, а саме Аліксійчук Олександр, Салійчук Олександр, Ковальчук Олександр, Євтушок Сергій та Мялик Віктор.

Від початку розпочалися гарячі дискусії за яке саме звернення голосувати, а також про певні правки до звернень.

Зі значними зауваженнями виступив Сергій Кондрачук, який зокрема звернув увагу, що депутати не зібрались на позачергову сесію, де мали проголосувати таке звернення. Також, він звернув увагу, що депутатське рішення не має механізму про заборону МП на Рівненщині. Голова облради звернув увагу депутатів, що проєкт від депутатів є декларативним на відміну, зокрема, проєкту рішення із Волинської області, де чітко визначено механізм скасування статуту релігійних громад МП.

Депутати підтримали декларативне рішення від 5 партій. За проголосували 60 депутатів із 61 присутніх. Не голосував депутат із фракції “За Майбутнє” Іван Калюта із Зарчненщини.

Рішення голови облради не підтримали.

Читайте також:

Це питання національної безпеки, а не релігії. Сесія Рівненської облради не відбулася

Опитування: більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ мп