Новина

Цієї ночі хакери помстилися урядовим сайтам. “Дія” також не працює

11:47, 14 Січня

зображення новини

У ніч проти 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти окремих міністерств і навіть сайт застосунку “Дія”. У СБУ кажуть, що витоку персональних даних не було.

З самого ранку п’ятниці не працюють сайти Кабінету міністрів, МЗС, ДСНС, МОН, мінспорту, міненерго, мінагрополітики, міністерства у справах ветеранів та сайт держказначейства.

Як повідомляє BBC NEWS хакери розмістили повідомлення провокаційного характеру сторінках цих сайтів.

На сайті Міністерства закордонних справ та деяких інших можна було побачити таке повідомлення: “Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі”.

Мобільний застосунок Дія працює в штатному режимі. Дія – безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів. Портал Дія відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси.

Наразі не працює сайт Рівненської ОДА.

Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося. Інші сайти відновлять роботу найближчим часом.

Зараз Держспецзв’язок спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.