Новина

Чи потрібно вносити зміни у документи при перейменуванні вулиці у Рівному

15:42, 03 Листопада

зображення новини

У Рівному відповідно до Рішення Рівненської міської ради перейменували понад 50 вулиць, які були названі на честь російських діячів чи стосувалися російської імперії, росії і радянської пропаганди.

У Рівненському ЦНАПі розповіли інформацію щодо внесення змін до документів пов’язаних зі зміною назви вулиць.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації

Вносити зміни до паспортних документів про реєстрацію місця проживання – не потрібно, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Внести оновлену інформацію можна під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба. Проте, за бажанням, можна звернутись у будь-який ЦНАП та написати заяву про отримання витягу з реєстру територіальної громади, де буде зазначено нову назву вулиці.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість

Змінювати документи на право власності – не потрібно. Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, є чинними у разі зміни назви вулиці, на якій вони розташовані, тому також немає необхідності вносити зміни до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо. Зміни будуть внесені після відчуження майна – продажу, дарування або передачі у спадок: тобто у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи

Так. Для внесення змін фізичній особі-підприємцю необхідно звернутися у будь-який ЦНАП та написати заяву. З собою необхідно мати також документ, що посвідчує особу. Послуга безкоштовна. Юридичні особи можуть також змінити відомості безкоштовно (лише за заявою) за умови, що зміна назви вулиці не передбачає внесення змін до установчих документів (статут та ін.). У іншому випадку – зміни будуть вноситися за наступною процедурою (підготовка протоколу зборів/рішення засновника, статуту у новій редакції). Установчі документи повинні бути нотаріально посвідчені. Адміністративний збір в такому випадку не сплачується.

До слова, граничних строків для зміни відомостей не передбачено, тому суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно зареєструвати зміни.