Новина

“100 років боротьби”: пластуни Рівненщини і Польщі працюють над просвітницьким проєктом

13:35, 05 Серпня

зображення новини

Пластуни Рівненщиниі і харцери (польські скаути) спільно служать і працюють для України у багатьох напрямках. Один із таких напрямків – просвітницький і благодійний проєкт під умовною назвою “100 років боротьби “.

Детально про проект розповів Віталій Поровчук – Голова, православний священик у Благодійній місії “Православне діло”, пластун, історик.

“Були з молоддю у Польщі, відновлювали і прибирали цвинтарі вояків Армії УНР, політичної нашої еміграції і просто пращурів – українців, похованих на православних цвинтарях . Все за кошт поляків, у співпраці з Інститутом Національної пам’яті Польщі і харцерством.Плануємо працювати в архівах, щоб відновити безім’яні могили. Тільки у Каліші у таких могилах поховано 12 генералів Армії УНР, інтернованої у Польщі у 1920 році. А цих кладовищ по країні десятки.

Готуємо виставку, щоб показати боротьбу українців за свободу з 1917 року і дотепер. Покажемо в ній безперервність боротьби протягом останніх понад 100 років проти більшовизму та московщини.

Відкриття планується у жовтні у Варшаві у Сеймі з участю найвищого керівництва Польщі, наших і західних дипломатів, скаутів, науковців, волонтерів, журналістів. Така маленька лепта в інформаційну боротьбу.