Блог

Юрій Шадий

Вони просять нас знати правду

11:25, 16 Липня

blogger image

Вчора зводив інформацію про Великоолексинця Павлюка Бориса Антонович 1924 р.н. “Мороз”, “Борис”, “Кулемет”. Командир охорони окружного проводу ОУН, керівник лінії зв’язку між Рівненською і Житомирською областю. Загинув 20 серпня 1952 р. у селі Пашуки Гощанського району (місце треба встановити) . Нагороджений Срібних хрестом заслуги, Бронзовим хрестом бойово заслуги (інформацію надав Ігор Марчук).

Борис Павлюк у Великому Олексині був відомий, як “Морозенко” бібліотекар повстанської криївки-бібліотеки до якої він зібрав три тисячі книг, книги з цієї криївки за спогадами Олександра Богуцького місцеві мешканці після смерті Морозенко рознесли по хатах у 52 році, а криївка осипалася у 1954 так і не знайдена ( інформація з книги Євгена Шморгуна “Земляків прекрасні імена” яку я придбав у автора на пам’ятних заходах генерала Оскілка у Хотині) тоді ж у Хотині на кладовищі знайшов повстанську могилу з прізвищем Богуцький.

Усі ці історії тісно переплетені, жертовні, вони про нас, наш рід і наш люд, про славу і звитягу. Вони просять нас знати правду, бо жертву робили для Нас теперішніх.

Божим промислом різна інформація нарешті зводиться у правдиву картину.