Блог

Віталій Поровчук

Українсько-польське вшанування генерала Безручка

01:12, 14 Лютого

blogger image

Пластуни і харцери вшанували у Рівному генерала Армії УНР Марка Безручка у день його смерті біля пам’ятної дошки на проспекті, названому його ім’ям.

Цього року виповнюється 100 років перемоги над більшовиками під Варшавою. Українське та білоруське військо допомагало полякам боронити Польщу. Генерал Станіслав Булак- Балахович провадив білорусів, а генерал Марко Безручко найбільше українське угруповання, яке боронило фортецю Замостя і не дозволило червоним пройти на Варшаву з півдня.

Згодом були непрості та драматичні події у польсько-українських відносинах, а харцери і пластуни переважно довгий час протистояли один одному і навіть воювали.

Маю на дома на книжковій полиці з десяток примірників паризького польського часопису “Культура”, редагованого великим прихильником України Єжи Гедройцем та книги українського професора з Берліну Богдана Осадчука, який багато писав про необхідність польсько-українського примирення. Гедройц і Осадчук працювали для цього на еміграції за часів совєтської імперії та влади комуністів і у перші роки визволення наших народів з під ярма комунізму.

Тtпер, коли точиться війна з необільшовизмом на Сході, а Захід стає все більше просякнутий атеїзмом, конформізмом, лівацькими ідеями під виглядом лібералізму, українці та поляки мали б шукати шляхів до порозуміння, щоб зберегти свою християнську і національну ідентичність.

Рівненські пластуни та харцери роблять невеликі справи. Сьогодні за чаєм спланували заходи на цей рік. Плануємо щотижня грати у баскетбол, організовувати спільні мандрівки, зробити на Рівненщині велопробіг місцями пам’яті подій війни 1920 року, поїхати разом до Варшави і Замостя на акцію “Полум’я братерства” на вшанування пам’яті польських, українських та білоруських воїнів, що боролися з більшовицьким тоталітаризмом.

Опубліковано Vitaliy Porovchuk Четвер, 13 лютого 2020 р.