Блог

Олександр Подвишенний

Сивохо на карантин

23:29, 12 Березня

blogger image

Сьогодні відбулася акція ПП “Національний корпус”, де ветерани війни разом з молодими активістами висловили незгоду з затриманням учасників бойових дій, які ставили незручні питання під час презентація “Нацплатформи примирення і єдності” Зе-команди в Києві. На горіхи дісталося раднику секретаря РНБО – Сергію Сивосі. Конфлікт виник через те, що організатори називали російсько-українську війну “внутрішнім конфліктом”, говорили про те, що на Сході “постріллють” і т.д., але найбільш обурливим фактом стало те, що С. Сивохо висловив тезу про покаяння українців перед братнім народом Донбасу за ті хаос і руїну, які там зараз існують. Під час дискусії емоції зашкалювали, хоча все трималося в певних рамках, доки Сивохо не зіграв на публіку і після легкого контакту з ветераном демонстративно впав перед камерами на живіт, вичекавши мить, героїчно підвівся. Після того його швиденько вивела охорона, а активістів затримала поліція й доставила до відділку.

В чому зв’язок з Короновірусом? Відомо, що обмежувальні заходи завжди містять політичну складову. Так було з воєнним станом Порошенка, так є і з карантином Зеленського. Якщо перший хоч якось імітував спротив окупанту, то другий відкрито заграє з Путіним, роблячи з українського суспільства “клініку”. Напередодні Дня добровольця, який мав зібрати численний мітинг ветеранів, Уряд оголошує заборону на проведення масових заходів понад 200 осіб. Очевидно, що небезпека від вірусу існує, але зі слів прем’єр-міністра Д. Шмигаля в Україні зафіксовано лише один випадок, а всі ці рішення прийняті, як профілактика.

Разом з тим працівники поліції неофіційно говорять про те, що вони не знають, як реагувати на подібні масові зібрання. Теоретично вони мають складати адмінпротоколи, але чи це не суперечить Конституції – теж питання. Відтак, силові зіткнення між поліцією й політичною опозицією можуть створити не лише картинку для Росії, а й демонізувати добровольців-ветеранів саме крізь призму інциденту з Сивохою, де справді зняті й вірусно поширені кадри виглядають дуже агресивно. Одразу пригадалося відео з Сашком Білим та корумпованим прокурором. Хлопці з НК можуть бути використані з інформаційної точки зору, де протестні виступи ветеранів будуть подавлятися з мотивів неконтрольованості, агресії та злочинного умислу останніх. І на це вже є прецедент з Сивохою. Цікаво, що пан Сивохо народився в Донецьку і дивно, що він воліє домовлятися з тими, хто окупував його дім і зруйнував тисячі життів тих, хто був його сусідом, другом, можливо, родичем тощо.

За інсайдерскою інформацією в період карантину ВРУ має розглядати низку колаборантських законопроєктів. Не дарма були проведені зустрічі в Мінську й погоджено поглиблення співпраці із квазіреспубліками. У цій непростій ситуації громадянське суспільство має неабияк обережно тиснути на владу, аби не спровокувати масові безлади, на яких зіграє 5 колона Кремля в Україні. З таким розкладом ми йдемо на вимушені канікули.