Блог

Галина Максимчук

Щоб бути собою, потрібна сміливість

18:36, 31 Травня

blogger image

Як часто ви чули/читали/говорили фразу про те, що бути собою – найважливіше в житті, про те, що треба бути собою, бо інші ролі вже зайняті? Думаю, багато. І є в цих висловлюваннях частка істини. Тільки мені дедалі більше здається, що для того, аби бути собою, потрібна сміливість.

Що означає бути собою? Носити сукні, а не джинси? Здобути фах кондитера, а не юриста? Піти вчитися малювати у віці, коли «нормальні» люди бавлять онуків? Усе це і навіть більше – для кожного перелік можна розширити до енної кількості пунктів.

Отут і виходить, що бути собою – розкіш. Чому? Бо бути собою собі треба… дозволити. Як дорогий костюм чи вечерю з лобстерами. Навіть багаті люди не завжди дозволяють собі такі витрати з різних причин. Так само як у повсякденні не кожен дозволяє собі відмовитися від зайвої роботи, спілкування з неприємними людьми, звільнення з неулюбленої роботи(список можна продовжити до безкінечності).

От і виходить, що, аби бути собою, потрібна сміливість. Сміливість не боятися не відповідати очікуванням інших, якщо вони дисонують із внутрішніми прагненнями; не лякатися справити погане враження, відмовивши, якщо тебе просять про щось собі на шкоду; попри суспільні штампи, вчитися новому, танцювати під дощем, пофарбувати волосся в яскравий колір…

Придивляюся до нинішніх дітей, і мені здається, що вони будуть більш цілісними, більш сміливими й більш себеорієнтованими. Згадайте: хіба ми, покоління міленіалів, багато суперечили батькам? Здебільшого ні. А вже наші діти змалечку відстоюють свою позицію і свої зацікавлення, самі обирають хобі і не бояться витратити час на кожну нову спробу. Це можна назвати впертістю. Або сміливістю. Це вже як оцінювати J

Але навіть у дітлахів є чому повчитися. Наприклад, бути собою.